Ana içeriğe atla

YENİ YIL ÇEKİLİŞİ

 


 Çok severek izlediğim blogcanlarımdan Sevgili  Tubacan(morinek)
Yeni yılı karşılıklı armağanlarla kutlamak adına çok güzel bir birliktelik hazırladı  listeler hazırlandı eşler seçildi .
Onca işinin arasında böyle güzel bir çalışmaya imza attığı için onu kutluyorum ,teşekkürler canım benim hep güzellikler içinde ol.
 Benim eşim  Ank. dan  Gülay  hanımdı www.oruk.blogcu.com
Bu gün akşam üzeri armağan kolim geldi  ödemesini yapıp, kolimi aldım 
Gülay hanıma burdan teşekkürlerimi ileteyim .

Benim yolladığım kargonun eline geçip geçmediğini çok merak ediyordum kendisinden bir haber alamayınca ,PTT sorgulamadan  kontrol ettim 17 sinde ulaşmış  armağanlarını görmüş olduğunu düşünerek yayınlamakta sakınca görmedim
Umarım kendisi de benim armağanlarımı beğenmiştir,sağlıkla kullanması dileğiyle.

Bunlar hazırladığım kart ve armağanları koymak için organze torba yada kese  yılbaşı formlarına göre süsleyeyim dedim  .

Gördüğünüz gibi  BADEM im  her şey tamam mı diye kontrolünü yapıyor:))

Şapkayı Alize tiftikle  ördüm(tığla) yapılışını merak edenlere anlatım şemasını kendim daha önce hazırlayıp yayınlamıştım BURADA (örnek aralarında zincir çekmedim bu sefer.)
   Bu da amigurumi anahtarlık cupcake yada bizim top kek  şekerlemesini bol tuttum:))
 ______________________
 bu etkinlikle ilgili yorumların  farklı seyirde ilerlememesi için yeni gelebilecek yorumlara kapanmıştır.

Yorumlar

 1. ne güzel sizin hediyelerini de geliş benimki daha gelmedi pazartesi eline geçti ama daha bişi yok. Bi de Güzlay ablayı da tanıyorum aslında PTTden göndermesi lazımdı yani karşı ödemeli hediye olmaz aslında. Neyse güzel günlerde kullan ablacım hediyelerini senin de ellerine sağlık. Öpüldün...

  YanıtlaSil
 2. Güle güle kullan canım arkadaşım,sadece bu damacana mı?
  galiba minik bir damacana?

  YanıtlaSil
 3. Sibelcim sağol canım.inş en kısa zamanda senin armağanında ulaşır.
  ödeme konusunda seninle hemfikirim ben öyle yapmıştım bazı şeyler usulu gereğinde yapılamıyor demekki:)

  tatesal:)canım 2 lt lik bir cam sürahi...

  YanıtlaSil
 4. ne güzel şeyler hazırlamışsın canım ellerine sağlık sende hediyeni güle güle kullan

  YanıtlaSil
 5. Yani arkadaş hem ödemeli göndermiş hem de resimden gördüğüm kadarıyla hediyenin ücreti görünüyor:((

  Valla benimki de ulaşmadı. 10 gün oldu göndereli aldım diye de bir ses vermedi arkadaş...Senle ikimiz bu hediyeleşmelerde talihsiziz sanırım. Geçen de sorun yaşamıştık anımsarsan...

  YanıtlaSil
 6. hulela teşekkürler canım benim.

  ada ve deniz:)) maalesef hatta seni oldukça andım bu konuda çok ballıyız ikimizde hiç gelmeyenler armağanını alıp bir teşekkürü çok görenler ,ödemesini kendimiz yaptıklarımız sanırım bundan sonra biraz fazla düşüneceğim :)
  dikkatini çeken kısım gören hekese bir aaaa dedirtti en azından orayı kamufle edecek bir güzellik yapılabilirdi

  YanıtlaSil
 7. inan ben utandım
  yalnız bu çekiliş bana ders oldu bir dahaki sefere sadece tanıdığım güvendiğim kişiler arasında bi eşleştirme yapacağım bu kadar sıkıntı saçmalık yaşamayız üzülmeyin noolur sizi çok seviyorum

  YanıtlaSil
 8. tubacan, birtanem sen niye utanacaksın şahane bir ev sahipliği yaptın hiç bir şekilde üzülmeni gerektiren birşey yok , ben de seni çok seviyorum canım benim öptüm kocaman.

  YanıtlaSil
 9. Hediyeleşmenin tadı inceliğinde, zarifliğinde yatar. Sen canım güzel yüreğini hediyelerinin sunumunda da göstermişsin. Kalpli, çanlı hediye kesen öyle şık ve zarif düşünülmüş ve emek verilmiş bir çalışma ki işte bu hediyeden dahi daha önemli ve değerli. Kartındaki kalp ve kurdele detayları harika. Örgülerin zaten her zamanki gibi harika. Hediyelerinin ulaşacağı kişi bu açıdan çok şanslı, iyi günlerde kullansın inşallah.
  Hediyeyi karşı ödemeli yollamak bana da çok ayıp gelen bir durum. Sen de hediyeni iyi günlerde kullan canım.
  Sevgiyle kal her daim.

  YanıtlaSil
 10. Bu arada unutmuşum Bademimi de gördüm çok mutlu oldum. Öptüm onu çok:)

  YanıtlaSil
 11. okuyan,canımsın sen öpüyorum:) bademle birlikte ben öptüm o mırrrr dedi:))

  YanıtlaSil
 12. Gönderdiğin hediyeler ne kadar özenli ve şık, özellikle şapkaya bayıldım, renkler ne kadar hoş.Badem de hemen bakmış ne gönderiyorsun diye :)Meraklı pisim :)

  YanıtlaSil
 13. Lilacsmell,canım benim çok teşekkürler evet yaa o kontrol etmezse eksik kalır:))

  YanıtlaSil
 14. nerimandanesintilerAralık 26, 2011

  merhaba arkadaşım hediyenin adı üstünde hediyedir değeri önemli olmaması lazım bence .eeğr aynı değerlerde olması isteniyosa o hediye olmaz değişdirme olur.neyse güle güle kullan . ben blogcu olarak sizi kınadım nedne dersenizz böyle bir durum yaşamış olablirsinizz blogda yayınlayana kadar acıp telefonda sıkıntınızı iletirdinizz .bizlerr çocuk yaşı aşmış bazı şeyler yerine oturmuş olması lazım.üstelik yargıladığınızz kişi ablanızın arkadaşı ablanıza bile sorsanızz gülay arkadaşımızın öyle bir şey yapamıyacanı öğrenirdinizz .belki bu yorumu onaylamazssınızz ben bilemem ama gerçekden çok ayıp ettinizz yargısız infaz ederek arkadaşımızda biz o gün gördük makbuzu kargo parasını kendisi ödemişş size iftira ediyosunuz demiyorum ama bir yanlışlık olduğunu arayıp sorabilir ved eöğrenebilirdinizz .bakın yorumlarınızza bu kadar insan bu arkadaşımızı yargısız infaz ediyo acaba bunu telafi edebilecekmisinizz gargo size parayı geri getirip iade ettiğinde bu sorun gargodan kaynaklandığını sitenizde yayınlayabilecekmisinizz .nurayı çokk sevdik ve gerçekden senide görmden sevdik hayırlı gecelerr

  YanıtlaSil
 15. Sevgili Neriman hanım,
  beni kınamanızı gerektiren bir şey olduğunu düşünmüyorum
  .Aslında daha fazla konu uzamasın diye o postun üzerine birkaç post yayınlayarak geride kalmasını sağladım.yoruma kapattığımı düşünüyordum sizin yorumunuz gelince farkettim ki kapamamışım az önce sizi yorumunuzu da yayınlayarak kapadım.
  Ben sevgili Gülay hanımın şahsına herhangi bir hakarette bulunmadım hiç kimse de bulunmadı yayınladığım fotoğraftaki görünen fiyat etiketini hoş görmeyenler oldu bu da çok normal,açıkçası bende yadırgadım.
  Hadiyenin ne olduğu inanın hiç önemli değil ben minik ayraç ve şapka şeklindeki el örgüsü tek başına bile gelse mutlu olurdum.kaldıki sürahiyide çok sevdim ama ben olsam farklı bir ambalaj yapardım:(((
  biz toplum olarak bir armağanı satın aldıysak satıcıyı uyarırız aman üzerinde fiyat etiketi kalmasın diye.
  bak ben bunu bukadara aldım der gibi üzerinde matbu fiyatla gelmesi ve etkinlik başında özellikle uyarılmasına rağmen kargo ücretinide kendim ödeyince kırıldım ama inanın sizin yorumunuzda ki kadar ağır bir davranışta bulunmadım. dediğim gibi o yayınımın üzerine sıkça konu açarak geriye iteledim.
  uzatacak kadar tiyniyetsiz olsaydım sevgili Güler hanım beni tlf la aradığında belirtirdim
  olmuş bitmiş bir konu olarak varsaydım.
  ayrıca kargonun iki taraflı ödeme aldığı nı hiç duymadım bu güne kadar, eğerki böyle bir durum varsa bunu bir özür gibi değil ,kargonun terbiyesizliği olarak elbette yayınlarım.Hem de bunu bütün bloggerların kınaması için elimden geleni yaparım.Ayrıca bana teslim eden kargo şubesinede açar tlf. söylerim.
  biz paketi imza atıp alacağız sandık ama görevli kargo ücretini siz ödüyorsunuz dedi benim yerimde kim olsa aynı üzüntüyü yaşardı.

  keşke bana siz değilde sevgili Güler hanım yazsaydı. bu cevabı da aynen sizden gelen yorumun altına yazıp sonrakilere kapatacağım.

  Ne size ,ne de sevgili Güler hanıma karşı içimde asla olumsuzca birşey düşünmüyorum düşünmemde ama sizlerde kendinizi benim yerime koyup düşünmek durumundasınız.
  bundan sonrasın da benimle görüşmek istemezseniz saygı duyarım ama yürekten söylüyorum benim kimseye kırgınlığım yoktur. Sizlere sevgilerimi iletiyor yeni yılınızı kutluyorum.

  YanıtlaSil

Bu blogdaki popüler yayınlar

BEŞ ŞİŞLE PATİK AÇIKLAMASI (KNİTTİNG SHOE )

şişe 10 ilmek başladım bir sıra düz ördüm ve 2. şişi ilmeklerin alt kısmından geçirip karşılıklı 10 ilmek olmasını sağladım ( burun kısmı)

her iki taraftan da 2 şer ilmek artırdım(toplam4) 4 ayrı şişe 6 şar ilmek olarak yerleşti

hep düz taraftan örüyoruz ilmek sayıları arttıkça burun da yavaş yavaş ortaya çıkıyor


burun kısmı tamamlandı benim yaptığımda toplam 48 ilmek oldu buda patiğin biraz büyük olmasını sağladı sizler 40 ilmekte bitirebilirsiniz.
örmeğe devam ediyoruz.

burda burun ve ön tamamlandı. ön ortada iki ilmeği kesip yerimizi belirliyoruz ve beş ilmek (her iki yanda)haraşo örüyoruz bilek kenarı olacak burası. bundan sonrası normal düz örgü gibi düz ve ters örgü örerek devam ediyor
28 sıra örüp topuğa geçeceğiz.


şişteki ilmekleri ortada 10 ilmek kalacak şekilde ayarlıyoruz.burda örgü sadece 10 ilmek le yapılıyor. sağ ve sol şişlerden gidiş ve dönüşlerde ortadaki (10 ilmekler) ilmeklerin kenarlarındaki ile birer birer keserek eksiltiyoruz(eksilen kısım iki yanlar)

topuk kısmı beli…

AÇIKLAMALI KAPŞONLU HIRKA (hooded cardigan)

İKİ RENKLİ KAPŞONLU HIRKA
(Blogumun ilk yayınlarından çok gerilerde kalıp görülmeyenlerden açıklamasını ayrıntılı yaptığım modellerden biri, belki işe yarar diye görmenizi istedim.)


KABAN TARZI KAPŞONLU HIRKA
BU HIRKAYI SİPARİŞ ÜZERİNE ÖRDÜM
beden: 38-40 için bol 
42 -44 için normal

yumak: 2 adet lila 5 adet mor( ikisinden de biraz artıyor)

şiş: 5 numara
reglan kol ,önüne fermuar(resimleri çektikten sonra diktim)
kapşon takılmadığı zaman hoş dursun diye yakada çalıştım.
ÖNLER :
50+8(8 ilmek kenar lastik için)
KOL KESİMİ:2 sırada bir yakaya kadar toplam 14 kez 3ilmeği birden alarak 2eksiltmiş olarak kes
YAKA OYUNTUSU: 8+2+2( gidiş ve dönüşte) kes.
kalan 18 ilmeği ipe dizip çıkarın.

ARKA: 100 İLMEK
2 ters 2 düz lastik 18 sıra örün. ve sonra
12sıra mor sonra(zigzaglı yer için) 3sıra(1-3-5 ilmek olarak renk değişimi.
12 sıra lila+ 3
12 sıra mor+3
12 sıra lila + 3
12 sıra mor+ 3
12 sıra lila + 3 burdan sonra kol kesimi başlıyor
kesim bittiğinde 44 ilmek kalacak ipe dizip şişten çıkarın.
KOLLAR:5…

DURU'YA ANA KUCAĞI (BABY NEST) ve YASTIĞI

Baby Nest ,ana kucağı, dikme beşik,bebek yuvası , bunların hepsi bu yaptığım çalışmanın adlarından her biri:)))
 Sevgili Filiz'de (Filizin evi)  ilk görmüştüm sonra epeyce yapan  varmış ben görmek de geç kalmışım:)), Filiz' ciğimin ellerine sağlık ben onda görüp örnek aldığım için onun linki ile paylaşıyorum ilk dikene ve   tüm yapanlara da selam olsun  diyeyim:)
 Çok keyifli  bir dikiş çalışması  daha oldu benim için  bir pembe bir mavi yaptım. Pembesi benim DURU'ma (Eylül de kucaklayacağız  inş.) Diğer mavi ise  arkadaşımın gelinin yeğeni oldu ona gidecek . Fotoğraflarını düzenler düzenlemez onu da  paylaşırım.
Kuzucuklar   sağlıkla kullansınlar inş.
 Malzemelerim:
 Desenli ve düz olarak 1 er metre pazen.
(Yaz bebekleri için tericoton tercih edilebilir.)
organze fisto
Sert ve yumuşak olarak  grogren (kenar biyesi için sert olanı yuva olarak yumuşak olanı da içinden geçirip büzmek için kullandım.
 silikon boncuk elyaf( hem kenarlara hem orta kısmında )
Yapılışını ayrıntılı…

HELLO KİTTY 'Lİ ANA KUZUSU (BABY VEST)

iPİN RENKLERİ
                                             Burdan da dokusunu yakından görebilirsiniz.

Kartopu yünlerinin bebekler için çıkardığı yeni yünlerden birisi de bu  ana kuzusu  .Tüm renkleriyle harika bir dokusu var.Dükkanda  yelek ,hırka kaç taneden çıkıyor soruları gelince ben de bunu ördüm hem dokusu görülsün hem de kaç yumak kullanılıyor tahmin yürütebileyim diye.
  Tam iki yumak gitti kalan ip 4-5 metre filandı minicik bir pon pon olacak kadar. yelek 2-4 yaş arası giyilebilir büyüklükte. Özel bir örnek kullanmaya gerek yok,ben çabuk örüp asayım diye yıldız örneğini  kullandım.
alıp örmek isteyenler  bir çocuk yeleğine kaç ilmek başlıyorsanız bunda daha azını kullanacaksınız. ipin hafiften  bir  likralı durumu var. Ben çok beğendim  astragan polar gibi .yakın çekim fotoğrafladım belli olsun diye.
 HK yı sonradan tığlayıp üzerine diktim yakayı da tüm dikişlerden sonra ilmek alıp  bir ters bir düz lastik ördüm. arka 51 önler 29…

ÖRMEYENİ DÖVERLER Mİ ACABA:)))))))) AÇIKLAMALI BOYUNLUK(SNOOD)

Derya Baykal hanımın  programın da örülen dikişsiz boyunluk önceki yılların ör sök beresi kadar beğenildi ve örmeyeni dövüyorlar misali :))))))  eli şiş tutmayı bilen herkes tarafından örülüyor.
(Ör sök berem ve boyunluğu BURADA boyunluğunu da  kendimce tasarlamıştım.)
 Ben de  kızlarıma öreyim dedim ilki bitti Tuğba kızım hafta sonu Diyarbakır'a dönecekleri için önce onunkini ördüm  haftaya Ayşe kızıma da öreceğim bu dikişsiz boyunluktan
 Misinalı şişe de iyice alıştım bu arada:))) daha önce de bir şal örmüştüm.BURADA

 Ördüğüm boyunlukla ilgili  açıklama da yapayım:
İpi : Alize süperlena klasik
 misinalı şiş no : 4,5
 ilmek sayısı : 90
Metrajı uzun bir ip olduğundan  tek yumaktan çıktı
YAPIM VİDEOSU  BURADA
___________________________________________
6-01-2015 de ilave NOT
Detaylı bir şekilde yazılı açıklar mısınız diye mailler geliyor tek tek açıklamayı  yazamayacağım için bu yayınımın altına ilave ediyorum . Bizlere bu  dikişsiz boyunluk modelini kazandıran Sibel Kavaklıoğlu han…