Ana içeriğe atla

HAYALLERİMİZ -MİM-

                                                   
 Sevgili Cafe Tigris      ve sevgili Ömer beni mimlerine davet etmişlerdi  sık olmamakla beraber arada hadi yazayım diyorum ben de:) her ikisine de çok çok teşekkürler.
Tigris'ciğimin yazılarını  ve bloguna misafir ettiği dostların yazılarını çok severek takip ediyorum.
 Ömerciğim de benim gittiğim sanal sinemanın sahibi:)))))))) film ve dizileri yayınladığı harika bir sayfası var ne izlemek istiyorsanız not bırakın(eğer o anda orada yoksa  sizin için bulur yayınlar)  örgüleri mi örerken   oradayım  keyifle izliyorum çok teşekkürler ricalarımızı geri çevirmediği için:)                                                      Mim  konusu hayaller bakalım şimdi  sorularımıza:)
1-Hayal kurmaktan hoşlandığınız bir yer ve zaman dilimi var mı?
Hayal kurmak için özel bir yer ve zaman  gerektiğini  düşünmüyorum,İnsanın nerede ne ara dalıp  gideceği yer belli olmaz ben de aynen öyleyim .Mutfak da işlenirken  ,yolculuk anların da,yağmurun hafiften yağdığında,(sağanak olduğun da çok üzülürüm ve hayallerim  açıkta kalan herkese ulaşabilmek olur)sınırlarım ve belli bir zaman dilimi yoktur benim için.
2-En çok nelerin hayalini kurarsınız?
Seyahat etmenin hayalini kurarım hani sırt çantanı omuzlayıp yeni  yerler görmeyi çok isterdim (artık zor:)) Denizi gören bir yer de oturmayı çok isterdim ,Bazen sohbeti geçtiğin de bunu gerçekleştiremezsem deniz gören bir yamaca gömün beni derim:)))))) yüzmeyi bilmem ama yakının da olmak benim için çok değerli.Çocuklarımla ilgili çok hayal kurardım.Ülkemle ilgili de çok var  hem de çokkkk.
3-Şimdiye kadar çok hayalinizi gerçekleştirdiniz mi?
Sanırım gerçekleşen en önemli hayallerimden biridir bu.Şükürler olsun evlatlarım hep yüzümüzü ağarttılar onlar da evlatlarıyla yaşasınlar bu duyguyu, eşleri(kızlarım) çok güzel ailelerin evlatları gerçekten kızlarım gibidirler ,Tüm gençlere de böyle güzel yuvalar kurmak nasip olsun.Anne babaya bundan güzel bir duygu olur mu:)
4- Henüz gerçekleşmemiş ama ille de gerçekleşecek dediğiniz bir hayaliniz var mı ? Sakıncası yoksa anlat çabuk.     
İkinci cevabımda ki gibi şu ev olayını gerçekleştirebilmeyi çok istiyorum,Yasaklanamayan tek şey de bu zaten hiç kimsenin gücünün yetmeyeceği tek olay hayaller o yüzden keyifle  tadını çıkarmanın hiç bir zararı yok:)))))
 Şu günlük can sıkanlar da kendi kötülüklerini sadece birebir yaşasınlar diliyorum.
Her zaman ki gibi mimden hoşlananlar ve yazmak istiyorum diyen herkese gelsin. Sevgili Canlar mutlu bir hafta sonu olur inş. Sevgilerimle.
Yorumlar

 1. Hayalinizdeki eve en kısa zamanda kavuşmanız dileğiyle.
  Sevgiler.

  YanıtlaSil
 2. Cevaplardaki samimiyet kavradı hemen okurken.

  Seyahat etmek hayali. Hiç aklımdan çıkmıyor benim de:))))

  YanıtlaSil
 3. Süper olmuş. .

  Kalemin dert görmesin ;)

  YanıtlaSil
 4. canım iyi dileklerin için çok teşekkürler.blog şimdilik düzelmiş görünüyor.sevgiler

  YanıtlaSil
 5. Ne güzel hayaller bunlar Hatice'cim 😊. İnşallah deniz gören bir yer de evin olur. Ülkemiz için kurduğun bütün hayallerine ortak olmak istiyorum. Ne mutlu ne güzel evlatların var. Ve gelinlerin ne kadar şanslı ki onlara kızım diyen bir kayınvalideleri var. Birgün hayallerinin tümünü gerçekleştirmen dileğimle sevgiyle kal 😊💖

  YanıtlaSil
 6. Mim de bile Badem var :) Ne güzel böyle bir hayvanı sevebilmek :) Mim yazınız için de teşekkürler :)

  YanıtlaSil
 7. Bütün hayallerinizin gerçek olması dileklerimle
  Denize bakan balkonda birlikte kahve yudumladığımızı hayal ettim de nefisss bir duygu 😘❤️❤️

  YanıtlaSil
 8. Ellerinize sağlık Hatice Hanımcım. Umarım istediğimiz o evlerde otururuz bir gün gelir :) Bir tek hayallerimiz yasaklanamıyor değil mi, ne kadar doğru...

  YanıtlaSil
 9. Çok güzel yazmışsınız. Hayallarinizin gerçekleşmesi dileği ile :)

  YanıtlaSil
 10. Çok güzel bir yazı olmuş.Tüm hayallerinizin gerçekleşmesi dileğiyle:)

  YanıtlaSil
 11. Hepinize çok çok teşekkür ederim gerçekten büyük bir aile gibi hissediyorum sizlerle olunca.
  Bu gece pazartesiye yeni bir yayınla girmeyi düşündüğüm anda gelen şehit haberleri çok üzdü beni, hepinize de aynı şekil de olduğuna eminim. Ayrı ayrı cevap yazacak gücü bulamadım kendim de :(((

  YanıtlaSil
 12. Çok güzel bir yüreğin var senin , herkese yetecek kadar da sevgin 💖

  YanıtlaSil
 13. Umarım deniz kıyısında bir evin olur en kısa zamanda....

  YanıtlaSil
 14. Ahhh o denizi gören bir yerde olmayı sırt çantamı alıp istediğim gibi gezebilmeyi öyle çok isterim ki bende :)) Okuması çok keyifli bir yazıydı mutlu günler Hatice Hanım :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çok teşekkürler canlar inş öncelikle Ülkemin güzel günleri sonra da şahsi hayallerim gerçek olur.

   Sil
 15. Ablaciqim çok haklisin kahrolasi terör olaylari insanda hiç bir heyecan zevk koymuyor. Allah gani gani sehitlerimizi rahmet eylesin Nur içinde yatsinlar. Bir bitmedi kahrolasi terör . Mim için teşekürler zevkle bu günde ne kadar gulumseyemeden okuyabildiysem . 😣 Sağlıcakla .

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Aynen Tufancım, bbloga giriyorum bakınıp çıkıyorum teşekkürler uğramış olman da çok kıymetli ,sevgiler

   Sil
 16. Sevgili Hatice, mimi görmemişim, çok dalgındım kaçırdım herhalde. Güzel, anlamlı bir mimdi. Ben de seviyorum mimleri. Baştan anlayamazdım ama iki buçuk sene oldu artık blogda, dört gözle bekler oldun. Hayallerimiz, hepimizin mutlaka var. Gerçekleştikleri nispette mutlu ediyorlar insanı. Bugün erkenden uyandım. Çekilişin sonuçlandığını yayınında gördüm. Tigris'i kutluyorum. Diğer değerli arkadaşlarımı da. Sevgilerimle güzel bir hafta sonu diliyorum Hatice kardeşim :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Sevgiler size de güzel bir hafta sonu diliyorum ben mimlere fazla katılmıyorum bloglarla ilgili kendimizle ilgili olanlardan arada katıldığım oluyor böyle:)

   Sil
 17. Böylesine güzel bir hanımla tanıştığım için kendimi şanslı hissediyorum gönlünden geçen ne varsa allah sana nasip etsin Hatice'cim.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. İlk tanışma da hep tanıyormuş hissi olmuştu canımsın ,iyi ki tanıştık güzel bakmayı bilen arkadaşım duaların hepimiz için gerçekleşsin inş .

   Sil

Yorum Gönder

Yorumlarınız ve vakit ayırdığınız için çok teşekkürler.

Blog hesabı olmayan arkadaşlar, ''Yorumlama Biçimi'' kısmından Adı/Url'yi seçip adını-soyadını yazsın. İsimsiz yorumlar yayınlanmayacaktır.

Bu blogdaki popüler yayınlar

BEŞ ŞİŞLE PATİK AÇIKLAMASI (KNİTTİNG SHOE )

şişe 10 ilmek başladım bir sıra düz ördüm ve 2. şişi ilmeklerin alt kısmından geçirip karşılıklı 10 ilmek olmasını sağladım ( burun kısmı)

her iki taraftan da 2 şer ilmek artırdım(toplam4) 4 ayrı şişe 6 şar ilmek olarak yerleşti

hep düz taraftan örüyoruz ilmek sayıları arttıkça burun da yavaş yavaş ortaya çıkıyor


burun kısmı tamamlandı benim yaptığımda toplam 48 ilmek oldu buda patiğin biraz büyük olmasını sağladı sizler 40 ilmekte bitirebilirsiniz.
örmeğe devam ediyoruz.

burda burun ve ön tamamlandı. ön ortada iki ilmeği kesip yerimizi belirliyoruz ve beş ilmek (her iki yanda)haraşo örüyoruz bilek kenarı olacak burası. bundan sonrası normal düz örgü gibi düz ve ters örgü örerek devam ediyor
28 sıra örüp topuğa geçeceğiz.


şişteki ilmekleri ortada 10 ilmek kalacak şekilde ayarlıyoruz.burda örgü sadece 10 ilmek le yapılıyor. sağ ve sol şişlerden gidiş ve dönüşlerde ortadaki (10 ilmekler) ilmeklerin kenarlarındaki ile birer birer keserek eksiltiyoruz(eksilen kısım iki yanlar)

topuk kısmı beli…

AÇIKLAMALI KAPŞONLU HIRKA (hooded cardigan)

İKİ RENKLİ KAPŞONLU HIRKA
(Blogumun ilk yayınlarından çok gerilerde kalıp görülmeyenlerden açıklamasını ayrıntılı yaptığım modellerden biri, belki işe yarar diye görmenizi istedim.)


KABAN TARZI KAPŞONLU HIRKA
BU HIRKAYI SİPARİŞ ÜZERİNE ÖRDÜM
beden: 38-40 için bol 
42 -44 için normal

yumak: 2 adet lila 5 adet mor( ikisinden de biraz artıyor)

şiş: 5 numara
reglan kol ,önüne fermuar(resimleri çektikten sonra diktim)
kapşon takılmadığı zaman hoş dursun diye yakada çalıştım.
ÖNLER :
50+8(8 ilmek kenar lastik için)
KOL KESİMİ:2 sırada bir yakaya kadar toplam 14 kez 3ilmeği birden alarak 2eksiltmiş olarak kes
YAKA OYUNTUSU: 8+2+2( gidiş ve dönüşte) kes.
kalan 18 ilmeği ipe dizip çıkarın.

ARKA: 100 İLMEK
2 ters 2 düz lastik 18 sıra örün. ve sonra
12sıra mor sonra(zigzaglı yer için) 3sıra(1-3-5 ilmek olarak renk değişimi.
12 sıra lila+ 3
12 sıra mor+3
12 sıra lila + 3
12 sıra mor+ 3
12 sıra lila + 3 burdan sonra kol kesimi başlıyor
kesim bittiğinde 44 ilmek kalacak ipe dizip şişten çıkarın.
KOLLAR:5…

DURU'YA ANA KUCAĞI (BABY NEST) ve YASTIĞI

Baby Nest ,ana kucağı, dikme beşik,bebek yuvası , bunların hepsi bu yaptığım çalışmanın adlarından her biri:)))
 Sevgili Filiz'de (Filizin evi)  ilk görmüştüm sonra epeyce yapan  varmış ben görmek de geç kalmışım:)), Filiz' ciğimin ellerine sağlık ben onda görüp örnek aldığım için onun linki ile paylaşıyorum ilk dikene ve   tüm yapanlara da selam olsun  diyeyim:)
 Çok keyifli  bir dikiş çalışması  daha oldu benim için  bir pembe bir mavi yaptım. Pembesi benim DURU'ma (Eylül de kucaklayacağız  inş.) Diğer mavi ise  arkadaşımın gelinin yeğeni oldu ona gidecek . Fotoğraflarını düzenler düzenlemez onu da  paylaşırım.
Kuzucuklar   sağlıkla kullansınlar inş.
 Malzemelerim:
 Desenli ve düz olarak 1 er metre pazen.
(Yaz bebekleri için tericoton tercih edilebilir.)
organze fisto
Sert ve yumuşak olarak  grogren (kenar biyesi için sert olanı yuva olarak yumuşak olanı da içinden geçirip büzmek için kullandım.
 silikon boncuk elyaf( hem kenarlara hem orta kısmında )
Yapılışını ayrıntılı…

HELLO KİTTY 'Lİ ANA KUZUSU (BABY VEST)

iPİN RENKLERİ
                                             Burdan da dokusunu yakından görebilirsiniz.

Kartopu yünlerinin bebekler için çıkardığı yeni yünlerden birisi de bu  ana kuzusu  .Tüm renkleriyle harika bir dokusu var.Dükkanda  yelek ,hırka kaç taneden çıkıyor soruları gelince ben de bunu ördüm hem dokusu görülsün hem de kaç yumak kullanılıyor tahmin yürütebileyim diye.
  Tam iki yumak gitti kalan ip 4-5 metre filandı minicik bir pon pon olacak kadar. yelek 2-4 yaş arası giyilebilir büyüklükte. Özel bir örnek kullanmaya gerek yok,ben çabuk örüp asayım diye yıldız örneğini  kullandım.
alıp örmek isteyenler  bir çocuk yeleğine kaç ilmek başlıyorsanız bunda daha azını kullanacaksınız. ipin hafiften  bir  likralı durumu var. Ben çok beğendim  astragan polar gibi .yakın çekim fotoğrafladım belli olsun diye.
 HK yı sonradan tığlayıp üzerine diktim yakayı da tüm dikişlerden sonra ilmek alıp  bir ters bir düz lastik ördüm. arka 51 önler 29…

ÖRMEYENİ DÖVERLER Mİ ACABA:)))))))) AÇIKLAMALI BOYUNLUK(SNOOD)

Derya Baykal hanımın  programın da örülen dikişsiz boyunluk önceki yılların ör sök beresi kadar beğenildi ve örmeyeni dövüyorlar misali :))))))  eli şiş tutmayı bilen herkes tarafından örülüyor.
(Ör sök berem ve boyunluğu BURADA boyunluğunu da  kendimce tasarlamıştım.)
 Ben de  kızlarıma öreyim dedim ilki bitti Tuğba kızım hafta sonu Diyarbakır'a dönecekleri için önce onunkini ördüm  haftaya Ayşe kızıma da öreceğim bu dikişsiz boyunluktan
 Misinalı şişe de iyice alıştım bu arada:))) daha önce de bir şal örmüştüm.BURADA

 Ördüğüm boyunlukla ilgili  açıklama da yapayım:
İpi : Alize süperlena klasik
 misinalı şiş no : 4,5
 ilmek sayısı : 90
Metrajı uzun bir ip olduğundan  tek yumaktan çıktı
YAPIM VİDEOSU  BURADA
___________________________________________
6-01-2015 de ilave NOT
Detaylı bir şekilde yazılı açıklar mısınız diye mailler geliyor tek tek açıklamayı  yazamayacağım için bu yayınımın altına ilave ediyorum . Bizlere bu  dikişsiz boyunluk modelini kazandıran Sibel Kavaklıoğlu han…