Ana içeriğe atla

HAFTANIN BLOGU FİLMDİZİANİME (GÜL ÖZDEMİR)


    Bu hafta sizlerle tanıştıracağım blogcanım sevgili Gül Özdemir.
    Kitaplar diziler ve filmler dünyasın dan kendi izlenimlerini yorumlarını ve tavsiyelerini blogu http://fgofilmdizianime.blogspot.com.tr/ da  paylaşıyor. 

 Sevgili Gül 2012 den beri yaptığı paylaşımları ile bizlerle ,benim izlemekten keyif aldığım  bir blogu var.Yorumlar da ki samimi içten  karşılamaları hep tanıyormuşum hissi uyandırmıştır ben de kim bilir bir gün  bir yerler bir kahve içmek için yollarımız kesişir çok da güzel olur:))

 İzlediğim blogcanlarımdan pek çok kitap kurtlarından biridir  o da,size ayak uydurmayı çok  istiyorum da  ancak ayda bir tane okusam kar sayıyorum:))  örgü örerken okumam mümkün değil bunu başaranlar var  nasıl oluyor bilemedim ben denedim olmuyor :)))  hem ilmek say hem sayfalara bak, adapte ol yok işte olmuyor:)))

 Ben de bu yüzden  yalnızsam o anda  film izliyorum .Film izlerken oldukça seri örebiliyorum .
Eskilerden yenilerden blogun da yorumladığı film ve dizilerden notlar alıp  izliyorum .Teşekkürler  sevgili Gül eline sağlık yüreğine sağlık.

  Başlatılmış olan bu tanışma etkinliklerin de sen benim konuğum oldun ,bakalım senin konukların kimler olacak. Bu vesile ile  eskiler merhaba  derken yeni blogcanlarımız la da tanışmış oluyor.
  Sağ sütün da BADEM bana yardımcı oluyor tıkladığınız da önceki ve daha sonralar da yapacağım  tanıştırmaları bizler için sıraladı. Blog ortağı madem o da  bir pati atacak  duruma:))

 Sağlıklı huzurlu bir hafta olmasını temenni ediyorum hepimiz için ve Ülkemiz için.Yorumlar

 1. Hatice Hanım merhaba :)
  Gül hanımın blogunu takibe alayım dedim ama verdiğiniz link ''leyla öztürkmen'' adında birinin bloguna ait ve sadece 1 yayını var, link mi yalnış acaba ?

  YanıtlaSil
 2. Sevgili Açelya haklısınız açılıp kapanmış bir sayfa çıkmış sanırım bağlantıda eksiklik oldu tekrar deneyebilirsiniz düzelttim . teşekkürler.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Evet düzelmiş şimdi, takibe aldım bende teşekkür ederim :))

   Sil
 3. Benim de takip ettiğim güzel bloglardan ♥

  YanıtlaSil
 4. izlemeye aldım.güzel bir blog olmuş ellerinize sağlık

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. İclalcim film izlemeyi seviyorsan doğru adreste olacaksın hele de kitaplar sevgiler canım

   Sil
 5. Çok sevindim, çok teşekkürler. Nasıl mutlu oldum anlatamam :) Hele de film önerilerim hoşuna gidiyorsa ne mutlu bana :) Umuyorum bir gün kahve içme fırsatı buluruz kim bilir. Tekrardan teşekkür ediyorum :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Canımm gitmez mi hiç örgü öreceğim zaman film aradığım bir iki blog var önceliğim sizlersiniz geri dönük gidip arıyorum sayfalarınız da . iyi ki açmışsınız vallahi görsellerden girip film aradığım da saçma sapan filmler dökülüyor .Sizlerin önerileri benim için öncelikli ,not alıyorum gidip geldikçe sonra izliyorum:))

   Sil
 6. Yanıtlar
  1. Blog da sahibesi de candır can ,sevgiler.

   Sil
 7. Gül hanımı ben de beğenerek takip ediyorum. Film yorumları ben de güzel intibalar bırakıyor.. Anlatımı çok güzel...

  YanıtlaSil
 8. Güzel bir etkinlikmiş ablacım bende hep eski bloglardan haberim yenilerden pek tanıdığım yok gidip bakayım hemen teşekkürler :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Evet kaynaşma adına iyi oluyor bu sezon blog yazarlarının açtığı gruplar takipler etkinlikler gerçekten hareketlendirdi hem de çok güzel dostlar kazanıyoruz. İlk yayımladığımı sağdan bak orada dağınık annenin bloguna ulaşabilirsin yazıda ki linkten. Bu konu da bağımsızız herkes katılıp bu köşeyi blogun da oluşturabilir. sevgiler canım.

   Sil
 9. Gül hanimin blogunu biliyorum artik ben de devamli ziyaretcisiyim :)

  YanıtlaSil
 10. çok güzel etkinlikmiş, sayenizde daha da büyüyoruz :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkürler Mervecim bloglarımızın hareketlenmesi sosyal medyadan daha da ön plan da tutulması adına yapılan tüm etkinlikleri desteklemekten mutlu oluyorum.Bu konu da çalışması olan tüm canlara selam olsun:)

   Sil
 11. Çok güzel bir blog film önerilerini seviyorum.
  senin kalbin çok güzel sevgili hatice abla ondan güzel insanlara denk geliyorsun.
  sevgilerimle.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Cansın ,canımsın Kuğum aynayım sadece :)

   Sil

Yorum Gönder

Yorumlarınız ve vakit ayırdığınız için çok teşekkürler.

Blog hesabı olmayan arkadaşlar, ''Yorumlama Biçimi'' kısmından Adı/Url'yi seçip adını-soyadını yazsın. İsimsiz yorumlar yayınlanmayacaktır.

Bu blogdaki popüler yayınlar

BEŞ ŞİŞLE PATİK AÇIKLAMASI (KNİTTİNG SHOE )

şişe 10 ilmek başladım bir sıra düz ördüm ve 2. şişi ilmeklerin alt kısmından geçirip karşılıklı 10 ilmek olmasını sağladım ( burun kısmı)

her iki taraftan da 2 şer ilmek artırdım(toplam4) 4 ayrı şişe 6 şar ilmek olarak yerleşti

hep düz taraftan örüyoruz ilmek sayıları arttıkça burun da yavaş yavaş ortaya çıkıyor


burun kısmı tamamlandı benim yaptığımda toplam 48 ilmek oldu buda patiğin biraz büyük olmasını sağladı sizler 40 ilmekte bitirebilirsiniz.
örmeğe devam ediyoruz.

burda burun ve ön tamamlandı. ön ortada iki ilmeği kesip yerimizi belirliyoruz ve beş ilmek (her iki yanda)haraşo örüyoruz bilek kenarı olacak burası. bundan sonrası normal düz örgü gibi düz ve ters örgü örerek devam ediyor
28 sıra örüp topuğa geçeceğiz.


şişteki ilmekleri ortada 10 ilmek kalacak şekilde ayarlıyoruz.burda örgü sadece 10 ilmek le yapılıyor. sağ ve sol şişlerden gidiş ve dönüşlerde ortadaki (10 ilmekler) ilmeklerin kenarlarındaki ile birer birer keserek eksiltiyoruz(eksilen kısım iki yanlar)

topuk kısmı beli…

AÇIKLAMALI KAPŞONLU HIRKA (hooded cardigan)

İKİ RENKLİ KAPŞONLU HIRKA
(Blogumun ilk yayınlarından çok gerilerde kalıp görülmeyenlerden açıklamasını ayrıntılı yaptığım modellerden biri, belki işe yarar diye görmenizi istedim.)


KABAN TARZI KAPŞONLU HIRKA
BU HIRKAYI SİPARİŞ ÜZERİNE ÖRDÜM
beden: 38-40 için bol 
42 -44 için normal

yumak: 2 adet lila 5 adet mor( ikisinden de biraz artıyor)

şiş: 5 numara
reglan kol ,önüne fermuar(resimleri çektikten sonra diktim)
kapşon takılmadığı zaman hoş dursun diye yakada çalıştım.
ÖNLER :
50+8(8 ilmek kenar lastik için)
KOL KESİMİ:2 sırada bir yakaya kadar toplam 14 kez 3ilmeği birden alarak 2eksiltmiş olarak kes
YAKA OYUNTUSU: 8+2+2( gidiş ve dönüşte) kes.
kalan 18 ilmeği ipe dizip çıkarın.

ARKA: 100 İLMEK
2 ters 2 düz lastik 18 sıra örün. ve sonra
12sıra mor sonra(zigzaglı yer için) 3sıra(1-3-5 ilmek olarak renk değişimi.
12 sıra lila+ 3
12 sıra mor+3
12 sıra lila + 3
12 sıra mor+ 3
12 sıra lila + 3 burdan sonra kol kesimi başlıyor
kesim bittiğinde 44 ilmek kalacak ipe dizip şişten çıkarın.
KOLLAR:5…

DURU'YA ANA KUCAĞI (BABY NEST) ve YASTIĞI

Baby Nest ,ana kucağı, dikme beşik,bebek yuvası , bunların hepsi bu yaptığım çalışmanın adlarından her biri:)))
 Sevgili Filiz'de (Filizin evi)  ilk görmüştüm sonra epeyce yapan  varmış ben görmek de geç kalmışım:)), Filiz' ciğimin ellerine sağlık ben onda görüp örnek aldığım için onun linki ile paylaşıyorum ilk dikene ve   tüm yapanlara da selam olsun  diyeyim:)
 Çok keyifli  bir dikiş çalışması  daha oldu benim için  bir pembe bir mavi yaptım. Pembesi benim DURU'ma (Eylül de kucaklayacağız  inş.) Diğer mavi ise  arkadaşımın gelinin yeğeni oldu ona gidecek . Fotoğraflarını düzenler düzenlemez onu da  paylaşırım.
Kuzucuklar   sağlıkla kullansınlar inş.
 Malzemelerim:
 Desenli ve düz olarak 1 er metre pazen.
(Yaz bebekleri için tericoton tercih edilebilir.)
organze fisto
Sert ve yumuşak olarak  grogren (kenar biyesi için sert olanı yuva olarak yumuşak olanı da içinden geçirip büzmek için kullandım.
 silikon boncuk elyaf( hem kenarlara hem orta kısmında )
Yapılışını ayrıntılı…

HELLO KİTTY 'Lİ ANA KUZUSU (BABY VEST)

iPİN RENKLERİ
                                             Burdan da dokusunu yakından görebilirsiniz.

Kartopu yünlerinin bebekler için çıkardığı yeni yünlerden birisi de bu  ana kuzusu  .Tüm renkleriyle harika bir dokusu var.Dükkanda  yelek ,hırka kaç taneden çıkıyor soruları gelince ben de bunu ördüm hem dokusu görülsün hem de kaç yumak kullanılıyor tahmin yürütebileyim diye.
  Tam iki yumak gitti kalan ip 4-5 metre filandı minicik bir pon pon olacak kadar. yelek 2-4 yaş arası giyilebilir büyüklükte. Özel bir örnek kullanmaya gerek yok,ben çabuk örüp asayım diye yıldız örneğini  kullandım.
alıp örmek isteyenler  bir çocuk yeleğine kaç ilmek başlıyorsanız bunda daha azını kullanacaksınız. ipin hafiften  bir  likralı durumu var. Ben çok beğendim  astragan polar gibi .yakın çekim fotoğrafladım belli olsun diye.
 HK yı sonradan tığlayıp üzerine diktim yakayı da tüm dikişlerden sonra ilmek alıp  bir ters bir düz lastik ördüm. arka 51 önler 29…

ÖRMEYENİ DÖVERLER Mİ ACABA:)))))))) AÇIKLAMALI BOYUNLUK(SNOOD)

Derya Baykal hanımın  programın da örülen dikişsiz boyunluk önceki yılların ör sök beresi kadar beğenildi ve örmeyeni dövüyorlar misali :))))))  eli şiş tutmayı bilen herkes tarafından örülüyor.
(Ör sök berem ve boyunluğu BURADA boyunluğunu da  kendimce tasarlamıştım.)
 Ben de  kızlarıma öreyim dedim ilki bitti Tuğba kızım hafta sonu Diyarbakır'a dönecekleri için önce onunkini ördüm  haftaya Ayşe kızıma da öreceğim bu dikişsiz boyunluktan
 Misinalı şişe de iyice alıştım bu arada:))) daha önce de bir şal örmüştüm.BURADA

 Ördüğüm boyunlukla ilgili  açıklama da yapayım:
İpi : Alize süperlena klasik
 misinalı şiş no : 4,5
 ilmek sayısı : 90
Metrajı uzun bir ip olduğundan  tek yumaktan çıktı
YAPIM VİDEOSU  BURADA
___________________________________________
6-01-2015 de ilave NOT
Detaylı bir şekilde yazılı açıklar mısınız diye mailler geliyor tek tek açıklamayı  yazamayacağım için bu yayınımın altına ilave ediyorum . Bizlere bu  dikişsiz boyunluk modelini kazandıran Sibel Kavaklıoğlu han…