Ana içeriğe atla

LÖSEV ETKİNLİĞİ İÇİN AYICIKLAR VE ŞABLONLAR

   Bunun şablonu yok diktörgen  katladığım   bir parçaya  kulak yeri kestim o kadar    Bir oyuncak ayıcık bir de yastık ayıcık. Büyük oğlum Can'a göre yastık ayıcıktan çok kediye benziyormuş:))
     Bakalım ona sarılan  kucaklayan neye benzetecek en son onun dediği olur:)))
      Şablonlarımı da ilave ettim küçükler daha önce yaptığım anahtarlıklar BURADA diğerleri de yeni.  ayı şablonunu sevgili Zübeyde(çeyizsandığı) (Blogunu baya bir ihmal ettin kardeş olmuyor böyle:)) hazır bir aplike almıştı  battaniye için onun kalıbını çıkarıp biraz daha büyüttüm. Kedi şablonunu da  nette her yerde görüyorsunuzdur ben keyifolsun isimli blogdan aldım o da yabancı bir sayfadan almış arkadaşın linkini maalesef veremiyorum  hem firefoxdan deniyorum hem chrome dan ama sayfa hatalı diyor açmıyor sebebini anlayamadım. diğer ufaklarda    önceki çalışmalarımdan
     Fil şablonu da eski burda dergilerinden, fil kesemedim daha birkaç çeşit işler  var elimde  hepsinden biraz biraz ilerliyorum bakalım , bana  birkaç kol daha lazım:))))
     Şablonları isteyenler alabilir.
Arkadaşlar bir de google görsellerden  cloth toys diye taratırsanız  çok güzel bez oyuncaklar var muhakkak yayımlayanlar kalıplarını da vermişlerdir.

Bizde yapıp gönderelim   ama  adres neresi diyen olursa adres BURADA buyrun :))

Yorumlar

 1. Bir ara ne arıyordum bu kalıplardan. Epeydir makinemle arama kara kedi girdi. Hiç dikiş dikesim yok....Ama seninkilere bayıldım. Göre göre heveslenirim belki:)))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. :)) aslında sonradan fark ediyoruz google amcaya sorunca yüzlercesi var. ben de görünce biraz daha yastık yapmaya karar verdim:) sen yaz modundn ancak çıkmışsındır(istemesende:)) başlarsın artık ucundan kıyısından işlere:))

   Sil
 2. Kalıplar ne güzelmiş ,sağlıklı oyuncak üretimine geçmek lazım...yıka yıka oynasın çocuklar...ellerine sağlık canım...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. aynen öyle tülincim hazır oyuncakların çok azı yıkanabiliyor yada makineye atılamayacak şeyler. en güzel yanıda yumuşak olmaları hiç bir şekilde zarar içermiyor bir yerlerine çarpsa acı yerine daha korur bile:)

   Sil
 3. öncelikle etkinlik muhteşem... sizin de yapan elleriniz dert ve düşünen yüreğiniz dert görmesin inşallah... sevgiler..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. canımsın çok teşekkürler güzel dilekleriniz hepimiz için olsun inş :)

   Sil
 4. çok güzel bir etkinlik olmuş eline sağlık cnaım sneind eçok güzel olmşlar
  battaniyeyi sormuşsun az önce ölçtüm 73-73 cm ipin gramını hiç hatırlamıyorum ama şu dolgun ponponlardan yaptım ben biraz küçük oldu kundak yapıp rahat sarılmıyor ben daha çok yorgan niyetine kullanıyorum yıkanıncada hiç bir bozulma yapmıyor içinde astar olarak beyaz pazen diktik sıcacık :) sevgiler canım umarım yardımcı olabilmişimdir

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çok teşekkürler canım :)
   Evet çok kullanışlı ve görüntüsü çok güzel o iplerin dükkanım da satıyorum bi 50 gr.lık var ir de 100 gr lık hangisinden 5 adet gitti onu merak ettim, fırsat bulursam ir tane örüp koyacağım dükkana hem örnek olur soranlara.:)

   Sil
 5. bu çok önemli etkinliğe ne güzel çalışmalar yapmışsın gönlüne yüreğine ellerine sağlık

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. sağol arkadaşım elimizden geldiği kadar işte. sevgiler.

   Sil
 6. Amaç çok hayırlı, yaptıklarınız da çok şeker olmuş. Ellerinize gönlünüze sağlık.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. çok teşekkürler canım maksat çorbada tuzumuz olsun.:)

   Sil

Yorum Gönder

Yorumlarınız ve vakit ayırdığınız için çok teşekkürler.

Blog hesabı olmayan arkadaşlar, ''Yorumlama Biçimi'' kısmından Adı/Url'yi seçip adını-soyadını yazsın. İsimsiz yorumlar yayınlanmayacaktır.

Bu blogdaki popüler yayınlar

BEŞ ŞİŞLE PATİK AÇIKLAMASI (KNİTTİNG SHOE )

şişe 10 ilmek başladım bir sıra düz ördüm ve 2. şişi ilmeklerin alt kısmından geçirip karşılıklı 10 ilmek olmasını sağladım ( burun kısmı)

her iki taraftan da 2 şer ilmek artırdım(toplam4) 4 ayrı şişe 6 şar ilmek olarak yerleşti

hep düz taraftan örüyoruz ilmek sayıları arttıkça burun da yavaş yavaş ortaya çıkıyor


burun kısmı tamamlandı benim yaptığımda toplam 48 ilmek oldu buda patiğin biraz büyük olmasını sağladı sizler 40 ilmekte bitirebilirsiniz.
örmeğe devam ediyoruz.

burda burun ve ön tamamlandı. ön ortada iki ilmeği kesip yerimizi belirliyoruz ve beş ilmek (her iki yanda)haraşo örüyoruz bilek kenarı olacak burası. bundan sonrası normal düz örgü gibi düz ve ters örgü örerek devam ediyor
28 sıra örüp topuğa geçeceğiz.


şişteki ilmekleri ortada 10 ilmek kalacak şekilde ayarlıyoruz.burda örgü sadece 10 ilmek le yapılıyor. sağ ve sol şişlerden gidiş ve dönüşlerde ortadaki (10 ilmekler) ilmeklerin kenarlarındaki ile birer birer keserek eksiltiyoruz(eksilen kısım iki yanlar)

topuk kısmı beli…

AÇIKLAMALI KAPŞONLU HIRKA (hooded cardigan)

İKİ RENKLİ KAPŞONLU HIRKA
(Blogumun ilk yayınlarından çok gerilerde kalıp görülmeyenlerden açıklamasını ayrıntılı yaptığım modellerden biri, belki işe yarar diye görmenizi istedim.)


KABAN TARZI KAPŞONLU HIRKA
BU HIRKAYI SİPARİŞ ÜZERİNE ÖRDÜM
beden: 38-40 için bol 
42 -44 için normal

yumak: 2 adet lila 5 adet mor( ikisinden de biraz artıyor)

şiş: 5 numara
reglan kol ,önüne fermuar(resimleri çektikten sonra diktim)
kapşon takılmadığı zaman hoş dursun diye yakada çalıştım.
ÖNLER :
50+8(8 ilmek kenar lastik için)
KOL KESİMİ:2 sırada bir yakaya kadar toplam 14 kez 3ilmeği birden alarak 2eksiltmiş olarak kes
YAKA OYUNTUSU: 8+2+2( gidiş ve dönüşte) kes.
kalan 18 ilmeği ipe dizip çıkarın.

ARKA: 100 İLMEK
2 ters 2 düz lastik 18 sıra örün. ve sonra
12sıra mor sonra(zigzaglı yer için) 3sıra(1-3-5 ilmek olarak renk değişimi.
12 sıra lila+ 3
12 sıra mor+3
12 sıra lila + 3
12 sıra mor+ 3
12 sıra lila + 3 burdan sonra kol kesimi başlıyor
kesim bittiğinde 44 ilmek kalacak ipe dizip şişten çıkarın.
KOLLAR:5…

DURU'YA ANA KUCAĞI (BABY NEST) ve YASTIĞI

Baby Nest ,ana kucağı, dikme beşik,bebek yuvası , bunların hepsi bu yaptığım çalışmanın adlarından her biri:)))
 Sevgili Filiz'de (Filizin evi)  ilk görmüştüm sonra epeyce yapan  varmış ben görmek de geç kalmışım:)), Filiz' ciğimin ellerine sağlık ben onda görüp örnek aldığım için onun linki ile paylaşıyorum ilk dikene ve   tüm yapanlara da selam olsun  diyeyim:)
 Çok keyifli  bir dikiş çalışması  daha oldu benim için  bir pembe bir mavi yaptım. Pembesi benim DURU'ma (Eylül de kucaklayacağız  inş.) Diğer mavi ise  arkadaşımın gelinin yeğeni oldu ona gidecek . Fotoğraflarını düzenler düzenlemez onu da  paylaşırım.
Kuzucuklar   sağlıkla kullansınlar inş.
 Malzemelerim:
 Desenli ve düz olarak 1 er metre pazen.
(Yaz bebekleri için tericoton tercih edilebilir.)
organze fisto
Sert ve yumuşak olarak  grogren (kenar biyesi için sert olanı yuva olarak yumuşak olanı da içinden geçirip büzmek için kullandım.
 silikon boncuk elyaf( hem kenarlara hem orta kısmında )
Yapılışını ayrıntılı…

HELLO KİTTY 'Lİ ANA KUZUSU (BABY VEST)

iPİN RENKLERİ
                                             Burdan da dokusunu yakından görebilirsiniz.

Kartopu yünlerinin bebekler için çıkardığı yeni yünlerden birisi de bu  ana kuzusu  .Tüm renkleriyle harika bir dokusu var.Dükkanda  yelek ,hırka kaç taneden çıkıyor soruları gelince ben de bunu ördüm hem dokusu görülsün hem de kaç yumak kullanılıyor tahmin yürütebileyim diye.
  Tam iki yumak gitti kalan ip 4-5 metre filandı minicik bir pon pon olacak kadar. yelek 2-4 yaş arası giyilebilir büyüklükte. Özel bir örnek kullanmaya gerek yok,ben çabuk örüp asayım diye yıldız örneğini  kullandım.
alıp örmek isteyenler  bir çocuk yeleğine kaç ilmek başlıyorsanız bunda daha azını kullanacaksınız. ipin hafiften  bir  likralı durumu var. Ben çok beğendim  astragan polar gibi .yakın çekim fotoğrafladım belli olsun diye.
 HK yı sonradan tığlayıp üzerine diktim yakayı da tüm dikişlerden sonra ilmek alıp  bir ters bir düz lastik ördüm. arka 51 önler 29…

ÖRMEYENİ DÖVERLER Mİ ACABA:)))))))) AÇIKLAMALI BOYUNLUK(SNOOD)

Derya Baykal hanımın  programın da örülen dikişsiz boyunluk önceki yılların ör sök beresi kadar beğenildi ve örmeyeni dövüyorlar misali :))))))  eli şiş tutmayı bilen herkes tarafından örülüyor.
(Ör sök berem ve boyunluğu BURADA boyunluğunu da  kendimce tasarlamıştım.)
 Ben de  kızlarıma öreyim dedim ilki bitti Tuğba kızım hafta sonu Diyarbakır'a dönecekleri için önce onunkini ördüm  haftaya Ayşe kızıma da öreceğim bu dikişsiz boyunluktan
 Misinalı şişe de iyice alıştım bu arada:))) daha önce de bir şal örmüştüm.BURADA

 Ördüğüm boyunlukla ilgili  açıklama da yapayım:
İpi : Alize süperlena klasik
 misinalı şiş no : 4,5
 ilmek sayısı : 90
Metrajı uzun bir ip olduğundan  tek yumaktan çıktı
YAPIM VİDEOSU  BURADA
___________________________________________
6-01-2015 de ilave NOT
Detaylı bir şekilde yazılı açıklar mısınız diye mailler geliyor tek tek açıklamayı  yazamayacağım için bu yayınımın altına ilave ediyorum . Bizlere bu  dikişsiz boyunluk modelini kazandıran Sibel Kavaklıoğlu han…