Ana içeriğe atla

TENCERE TAVA HAVASI (Sound of Pots and Pans) / Kardeş Türküler
Yüreğinize sağlık canlar

Yorumlar

 1. Akşam bende dinledim çok güzel olmuş....

  YanıtlaSil
 2. Mükemmel ötesi.. Zaten Kardeş Türküleri çok çok severim.. Hemşerim Feryal söylüyor..:))
  Harika...:))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. hem de nasıl:) hepsi birbirinden güzel insanlar bayılırım dinlemeye:)

   Sil
 3. çapulcu ordusuuuu :(

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Biz en azından kimliklerimizle TÜrkiye Cumhuriyetinin devamını sağlayacak olanlarız.
   siz ise ism bile yazmaktan acizsizniz ,size sadece güler geçerim ve kapalı gözlerinizin en kısazamanda açılmasını Rabbim den dilerim.

   Çapulculuksa bu ,gurur duyarız .

   Sil
 4. Çapulcu olmaktan çook mutluyum : ) Her gece 21:00 de tencerem, tavam elimde bende müzik yapıyorum ; ) Sevgiyle...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Aynen:))
   Bu gece İzmir Narlıderede bir yakınımızı ziyaretteydik sokaklar muhteşemdi tesadüf saat dokuz da oradaydık. tencere tava resitali süperdi. lokantalarda ise kültabakları vuruluyordu ve muhteşem bir yürüyüşte vardı üstelik her gece yürüyorlarmış :)

   Sil
 5. ARKADAŞLAR BAYA UĞRAŞMIŞ OLDUKÇA GÜZEL DE OLMUŞ LAKİN GEZİ PARKI LİDERLERİNİZDEN(!) MEHMET ALİ ALABORA NIN DA DEDİĞİ GİBİ MESELE SADECE GEZİ PARKI DEĞİL ARKADAŞ SEN HALA ANLAMADIN MI? DİREN GEZİ PARKI SAKİNLERİ( HANİ ŞU ARAÇLARI VE ÇEVREYİ YIKAN,YAKANLAR) SADECE ÇEVRECİLİKLE YOLA ÇIKSALARDI TÜM TÜRKİYE Yİ YANLARINA ALIRLARDI HATTA VE HATTA KOÇ ÜNİVERSİTESİNE, GEZİ PARKININ BİR BÖLÜMÜNÜ ALIP OTELİNE KATAN DİVAN OTELİNE VE DAHİ İZMİR BALÇAVODA (BUNU NARLIDEREYİ BİLEN BALÇOVAYI DA BİLİR DİYE SÖYLÜYORUM) ORMANLIK ALANDA (TEPEDE BULUNAN VİLLAR) Kİ VİLLALARA BİLE YÜRÜYÜŞ YAPARDIK,AMA DEDİĞİNİZ GİBİ MESELE SADECE GEZİ PARKI DEĞİL ARKADAŞ SEN HALA ANLAMADIN MI? HALKIN OYU İLE GELENE SADECE DEMOKRATİK OLARAK SANDIKTA CEVAP VERİLİR SİZ (SÖZÜM ŞAHSINIZA DEĞİL) BUNU HALA ANLAMADINIZ MI? AMA ARKADAŞLARIN ELLERİNE SAĞLIK GÜZEL MÜZİK YAPMIŞLAR HAK EDENE HAKKINI VERMEK LAZIM DA HERKES TENCERE TAVA İLE MÜZİK YAPAMIYOR,HERKES SANATKAR DEĞİL NE YAPARSINIZ

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ben yazdıklarınızdan bir kez daha birşeyleri anlamamakta ısrar edenlerin benim gibi düşünenlerin olmadığını görüyorum , halkın oyu ile geldiler diye Vatan toprağını ve özkaynaklarını elinden çıkarma çabasında olanları şehitlerimiz arka arkaya sıraya dizilirken suçluları sarılıp karşılayanları bir lokma evlatlara yapılmış tecavüz sanıklarını aferin yine yap der gibi bırakmalarını düzmece oyunlarla oy aldıkları vatandaşların gözlerini boyayıp bir düzine laf kalabalığı ile aslında hiç birşey yapmayan sadece yıkıp yakan birilerinin Cennet ülkemi yönetmelerini istemediğimizden sokaklarda olunduğu niye anlaşılmak istenmiyor acaba?
   son sölerinize katılıyorum gerçek sanatçı asıl onlar ,çünkü kendileri Ülkelerini satıp yıkan değil her karışına kanı dökmüş ecdadın torunlarıdırlar.
   yayınlanan haberleri sunulmak istendiği şekli ile değil tam gerçeği ile görülmesi gerektiği inancındayım.

   Rabbime sonsuz şükürler olsun ki haklının hakkını vermeyi ilk görev sayarım. .

   Sil

Yorum Gönder

Yorumlarınız ve vakit ayırdığınız için çok teşekkürler.

Blog hesabı olmayan arkadaşlar, ''Yorumlama Biçimi'' kısmından Adı/Url'yi seçip adını-soyadını yazsın. İsimsiz yorumlar yayınlanmayacaktır.

Bu blogdaki popüler yayınlar

BEŞ ŞİŞLE PATİK AÇIKLAMASI (KNİTTİNG SHOE )

şişe 10 ilmek başladım bir sıra düz ördüm ve 2. şişi ilmeklerin alt kısmından geçirip karşılıklı 10 ilmek olmasını sağladım ( burun kısmı)

her iki taraftan da 2 şer ilmek artırdım(toplam4) 4 ayrı şişe 6 şar ilmek olarak yerleşti

hep düz taraftan örüyoruz ilmek sayıları arttıkça burun da yavaş yavaş ortaya çıkıyor


burun kısmı tamamlandı benim yaptığımda toplam 48 ilmek oldu buda patiğin biraz büyük olmasını sağladı sizler 40 ilmekte bitirebilirsiniz.
örmeğe devam ediyoruz.

burda burun ve ön tamamlandı. ön ortada iki ilmeği kesip yerimizi belirliyoruz ve beş ilmek (her iki yanda)haraşo örüyoruz bilek kenarı olacak burası. bundan sonrası normal düz örgü gibi düz ve ters örgü örerek devam ediyor
28 sıra örüp topuğa geçeceğiz.


şişteki ilmekleri ortada 10 ilmek kalacak şekilde ayarlıyoruz.burda örgü sadece 10 ilmek le yapılıyor. sağ ve sol şişlerden gidiş ve dönüşlerde ortadaki (10 ilmekler) ilmeklerin kenarlarındaki ile birer birer keserek eksiltiyoruz(eksilen kısım iki yanlar)

topuk kısmı beli…

AÇIKLAMALI KAPŞONLU HIRKA (hooded cardigan)

İKİ RENKLİ KAPŞONLU HIRKA
(Blogumun ilk yayınlarından çok gerilerde kalıp görülmeyenlerden açıklamasını ayrıntılı yaptığım modellerden biri, belki işe yarar diye görmenizi istedim.)


KABAN TARZI KAPŞONLU HIRKA
BU HIRKAYI SİPARİŞ ÜZERİNE ÖRDÜM
beden: 38-40 için bol 
42 -44 için normal

yumak: 2 adet lila 5 adet mor( ikisinden de biraz artıyor)

şiş: 5 numara
reglan kol ,önüne fermuar(resimleri çektikten sonra diktim)
kapşon takılmadığı zaman hoş dursun diye yakada çalıştım.
ÖNLER :
50+8(8 ilmek kenar lastik için)
KOL KESİMİ:2 sırada bir yakaya kadar toplam 14 kez 3ilmeği birden alarak 2eksiltmiş olarak kes
YAKA OYUNTUSU: 8+2+2( gidiş ve dönüşte) kes.
kalan 18 ilmeği ipe dizip çıkarın.

ARKA: 100 İLMEK
2 ters 2 düz lastik 18 sıra örün. ve sonra
12sıra mor sonra(zigzaglı yer için) 3sıra(1-3-5 ilmek olarak renk değişimi.
12 sıra lila+ 3
12 sıra mor+3
12 sıra lila + 3
12 sıra mor+ 3
12 sıra lila + 3 burdan sonra kol kesimi başlıyor
kesim bittiğinde 44 ilmek kalacak ipe dizip şişten çıkarın.
KOLLAR:5…

DURU'YA ANA KUCAĞI (BABY NEST) ve YASTIĞI

Baby Nest ,ana kucağı, dikme beşik,bebek yuvası , bunların hepsi bu yaptığım çalışmanın adlarından her biri:)))
 Sevgili Filiz'de (Filizin evi)  ilk görmüştüm sonra epeyce yapan  varmış ben görmek de geç kalmışım:)), Filiz' ciğimin ellerine sağlık ben onda görüp örnek aldığım için onun linki ile paylaşıyorum ilk dikene ve   tüm yapanlara da selam olsun  diyeyim:)
 Çok keyifli  bir dikiş çalışması  daha oldu benim için  bir pembe bir mavi yaptım. Pembesi benim DURU'ma (Eylül de kucaklayacağız  inş.) Diğer mavi ise  arkadaşımın gelinin yeğeni oldu ona gidecek . Fotoğraflarını düzenler düzenlemez onu da  paylaşırım.
Kuzucuklar   sağlıkla kullansınlar inş.
 Malzemelerim:
 Desenli ve düz olarak 1 er metre pazen.
(Yaz bebekleri için tericoton tercih edilebilir.)
organze fisto
Sert ve yumuşak olarak  grogren (kenar biyesi için sert olanı yuva olarak yumuşak olanı da içinden geçirip büzmek için kullandım.
 silikon boncuk elyaf( hem kenarlara hem orta kısmında )
Yapılışını ayrıntılı…

HELLO KİTTY 'Lİ ANA KUZUSU (BABY VEST)

iPİN RENKLERİ
                                             Burdan da dokusunu yakından görebilirsiniz.

Kartopu yünlerinin bebekler için çıkardığı yeni yünlerden birisi de bu  ana kuzusu  .Tüm renkleriyle harika bir dokusu var.Dükkanda  yelek ,hırka kaç taneden çıkıyor soruları gelince ben de bunu ördüm hem dokusu görülsün hem de kaç yumak kullanılıyor tahmin yürütebileyim diye.
  Tam iki yumak gitti kalan ip 4-5 metre filandı minicik bir pon pon olacak kadar. yelek 2-4 yaş arası giyilebilir büyüklükte. Özel bir örnek kullanmaya gerek yok,ben çabuk örüp asayım diye yıldız örneğini  kullandım.
alıp örmek isteyenler  bir çocuk yeleğine kaç ilmek başlıyorsanız bunda daha azını kullanacaksınız. ipin hafiften  bir  likralı durumu var. Ben çok beğendim  astragan polar gibi .yakın çekim fotoğrafladım belli olsun diye.
 HK yı sonradan tığlayıp üzerine diktim yakayı da tüm dikişlerden sonra ilmek alıp  bir ters bir düz lastik ördüm. arka 51 önler 29…

ÖRMEYENİ DÖVERLER Mİ ACABA:)))))))) AÇIKLAMALI BOYUNLUK(SNOOD)

Derya Baykal hanımın  programın da örülen dikişsiz boyunluk önceki yılların ör sök beresi kadar beğenildi ve örmeyeni dövüyorlar misali :))))))  eli şiş tutmayı bilen herkes tarafından örülüyor.
(Ör sök berem ve boyunluğu BURADA boyunluğunu da  kendimce tasarlamıştım.)
 Ben de  kızlarıma öreyim dedim ilki bitti Tuğba kızım hafta sonu Diyarbakır'a dönecekleri için önce onunkini ördüm  haftaya Ayşe kızıma da öreceğim bu dikişsiz boyunluktan
 Misinalı şişe de iyice alıştım bu arada:))) daha önce de bir şal örmüştüm.BURADA

 Ördüğüm boyunlukla ilgili  açıklama da yapayım:
İpi : Alize süperlena klasik
 misinalı şiş no : 4,5
 ilmek sayısı : 90
Metrajı uzun bir ip olduğundan  tek yumaktan çıktı
YAPIM VİDEOSU  BURADA
___________________________________________
6-01-2015 de ilave NOT
Detaylı bir şekilde yazılı açıklar mısınız diye mailler geliyor tek tek açıklamayı  yazamayacağım için bu yayınımın altına ilave ediyorum . Bizlere bu  dikişsiz boyunluk modelini kazandıran Sibel Kavaklıoğlu han…