Öne Çıkan Yayın

MERHABA , BUNDAN SONRA...

orgucantam.blogspot.com dan sevgilerle Canlar. Oldukça uzun bir zaman oldu bloguma yazmayalı,şu an oldukça değişik bir duygu kaplad...

MİNİŞ MUTLU BADEM KÜS:)Şu surata bakın nasıl masum,nerdeyse melek olacaktı tesadüfen farkettim ama şükür   iyi şimdi sokakta  yaramazlıklar peşinde:)
Bu arada bu şeker şey yüzünden BADEM bize küstü  topu topu 3-5 dk içeri aldım Beyzadem  koydu ağırlığı miniş dışarı.
 Dışarı çıktı ama  o andan itibaren (bugün 3.gün)BADEM triplerde yemek yemiyor  bugün akşam üstü zorla su içirdim  zoraki oyun faslı yaptık ama eyvallahı yok.Yarın sabah yola çıkıyoruz büyük gün geldi çattı  (pazar kına gecesi pazartesi düğünümüz var salı döneriz artık:)
BADEM  bey  belki özler bizi, gelince sarmaş dolaş oluruz:) iki gün ev onun  yatıp yuvarlanır bol su yemek hazırlandı  nasılsa:)
       Evettt gelelim minişin hikayesine; büyük ihtimal biri bıraktı kapı önüne kuyruğunda yaralanma izi vardı ,ilk gün görünce minnacık dayanamadık yine süt-su ve minik bir polar parçası merdivene yer yaptık. yedi içti .Ertesi gün merdivenlerde kan lekeleri gördüm  miniş kedicik halsiz bakınıyordu.kan onun kuyruğundanmış:) yakınında karıncaları görünce fazla bakamadım  eşimi çağırdım  kuyruğun etrafında karıncalar ve bir hareketlilik var bakıver diye.
 Zavallıcığın  yarası kurtlanmış meğerse (bir gecede nasıl olduysa:((  veterinere bir sorup geleyim dedi, bende  gidip gelene kadar onu da yanında götür dedim koyduk bir kutuya gitti.
Bir düre sonra geldiler miniş baygın meğer kangren gibi olmuş veteriner getirmeseydiniz 7-8 saat daha yaşardı demiş:(( hemen  yaralı kuyruğu kesip iğne ilaç tedavisi uygulamış sağolsun  iki gün alt katın girişinde kaldı kendine iyice gelince dışarı çıkmak için türlü oyunlar,yeniden resimlerde gördüğünüz gibi merdivene yerleştirdik acayip de oyuncu bir yaramaz arada dükkana girip çiçeğimle oynuyor.
 biz Balıkesir'deyken zarar görmesin diye karşı evin arka bahçesine koyduk  mamasını verecekler inş   ortalığa fazla çıkıp zarar görmez.
 O nu mutlu ettik ama bizimki  karalar bağladı:))) bakalım ne kadar sürer. iki yıl önce benzer bir olay yaşamıştık bize bir hafta ceza kesmişti .

Daha önce de bir aileyi yayınlamıştım BURADA onlarda büyüdüler anneleri yine yüklü:))) bebişlerden biri daha melek oldu(araba çarpıp kaçmış  mahallenin çocukları haber verdi   ellerine almışlar çöpe atacaklar ne bilsin işte onlarda çocuk, Eşim inip aldı çocukların ellerinden ve arka bahçemize gömdü.
Kalan iki kardeş hiç ayrılmıyorlar hem birbirlerinden hem de bizim dükkanın önünden bir uyku pozları sizlere gelsin.

Hepinize sağlık ve güzelliklerle dolu bir haftasonu diliyorum öpüldünüz Canlar:)

8 yorum:

 1. ay canım ya kıskanmışdır tabi o alışık tüm ilginin onda olmasına tabi düğünde hayırlı olsun mevlam mutluluk nasip etsin

  YanıtlayınSil
 2. :)) Akşam yatmadan önce düştü panelime bu yazı resimlere bakıp yattım, ne güzel kardeşler çok hoş...
  İyi pazarlar sevgilerimle.

  YanıtlayınSil
 3. ben minişe hasta oldum.o ne güzel surat yerim ben onu.

  YanıtlayınSil
 4. ahh ablacım çok üzüldüm minicik kediye, ALLAH Razı olsun sizden,içiniz ne güzel ne büyük bir hayvan sevgisiyle dolu takdir ettim sizi, onlarında bir canlı olduğunu malesef unutup yanlarından geçebiliyoruz zavallı yavru belki siz müdahale etmeseydiniz ölecekmiş onun şansı siz olmuşsunuz,
  düğününüzde hayırlı uğurlu olsun ablacım güle güle gidin dönün inş genç kardeşlerime ömür boyu mutluluklar dilerim bende, selamlar sevgiler

  YanıtlayınSil
 5. Her şeyiniz hayırlı uğurlu olur inşallah.Güle güle gidin.

  YanıtlayınSil
 6. mavilale,canım çok teşekkürler.

  siyahkuğu, onlar gerçekten bir alem:)

  aksungur46,Serpilim çok da ouıncu bir şeker bu:)

  Suzancım çok sağol canım

  sibelin çiçekleri,teşekkürler canımmm.

  Canlar, kınamız da düğünümüz de çok keyifli ve ağız tadlı geçti güzel dilekleriniz için tekrar çok teşekkürler.

  YanıtlayınSil
 7. Ayyy.. minicik kedicik. Nasıl da maviş maviş bakıyor. Kıskanmak ha.. Kediler böyle işte. Odak noktası olmalı. Bütün dikkat onun üzerinde olmalı. Ben kedilerden çok daha farklı yapıya sahip olan kangal köpeklerimize öyle alıştım ki. Onlar yardımcı, koruyucu, sabırlı... Sanırım ben köpekleri kedilerden daha çok seviyorum.Bu asla kedileri umursamıyorum anlamına gelmesin. Tercih meselesi işte. Zaten 5 azman köpeğin arasında kedi beslemek hiç kolay olmazdı. Yine de sana çok özendim arkadaşım. Helal olsun. Ne güzel bir yüreğin var.

  YanıtlayınSil
 8. Gülsümcümteşekkürler. senin patililerede benden kocaman öpücükler gelsin:)

  YanıtlayınSil

Uğradığınız ve vakit ayırdığınız için çok teşekkürler.

AMİGURUMİ-ÖRGÜOYUNCAKLAR

BATTANİYELER

AÇIKLAMALI ÖRGÜLER ve VİDEOLAR

ŞAPKALAR BERELER

PATİKLER

ÇANTA-CÜZDAN-HEYBE (bags)

KEÇE ÇALIŞMALARIM

DURU'NUN CİCİLERİ