Ana içeriğe atla

MİNİŞ MUTLU BADEM KÜS:)Şu surata bakın nasıl masum,nerdeyse melek olacaktı tesadüfen farkettim ama şükür   iyi şimdi sokakta  yaramazlıklar peşinde:)
Bu arada bu şeker şey yüzünden BADEM bize küstü  topu topu 3-5 dk içeri aldım Beyzadem  koydu ağırlığı miniş dışarı.
 Dışarı çıktı ama  o andan itibaren (bugün 3.gün)BADEM triplerde yemek yemiyor  bugün akşam üstü zorla su içirdim  zoraki oyun faslı yaptık ama eyvallahı yok.Yarın sabah yola çıkıyoruz büyük gün geldi çattı  (pazar kına gecesi pazartesi düğünümüz var salı döneriz artık:)
BADEM  bey  belki özler bizi, gelince sarmaş dolaş oluruz:) iki gün ev onun  yatıp yuvarlanır bol su yemek hazırlandı  nasılsa:)
       Evettt gelelim minişin hikayesine; büyük ihtimal biri bıraktı kapı önüne kuyruğunda yaralanma izi vardı ,ilk gün görünce minnacık dayanamadık yine süt-su ve minik bir polar parçası merdivene yer yaptık. yedi içti .Ertesi gün merdivenlerde kan lekeleri gördüm  miniş kedicik halsiz bakınıyordu.kan onun kuyruğundanmış:) yakınında karıncaları görünce fazla bakamadım  eşimi çağırdım  kuyruğun etrafında karıncalar ve bir hareketlilik var bakıver diye.
 Zavallıcığın  yarası kurtlanmış meğerse (bir gecede nasıl olduysa:((  veterinere bir sorup geleyim dedi, bende  gidip gelene kadar onu da yanında götür dedim koyduk bir kutuya gitti.
Bir düre sonra geldiler miniş baygın meğer kangren gibi olmuş veteriner getirmeseydiniz 7-8 saat daha yaşardı demiş:(( hemen  yaralı kuyruğu kesip iğne ilaç tedavisi uygulamış sağolsun  iki gün alt katın girişinde kaldı kendine iyice gelince dışarı çıkmak için türlü oyunlar,yeniden resimlerde gördüğünüz gibi merdivene yerleştirdik acayip de oyuncu bir yaramaz arada dükkana girip çiçeğimle oynuyor.
 biz Balıkesir'deyken zarar görmesin diye karşı evin arka bahçesine koyduk  mamasını verecekler inş   ortalığa fazla çıkıp zarar görmez.
 O nu mutlu ettik ama bizimki  karalar bağladı:))) bakalım ne kadar sürer. iki yıl önce benzer bir olay yaşamıştık bize bir hafta ceza kesmişti .

Daha önce de bir aileyi yayınlamıştım BURADA onlarda büyüdüler anneleri yine yüklü:))) bebişlerden biri daha melek oldu(araba çarpıp kaçmış  mahallenin çocukları haber verdi   ellerine almışlar çöpe atacaklar ne bilsin işte onlarda çocuk, Eşim inip aldı çocukların ellerinden ve arka bahçemize gömdü.
Kalan iki kardeş hiç ayrılmıyorlar hem birbirlerinden hem de bizim dükkanın önünden bir uyku pozları sizlere gelsin.

Hepinize sağlık ve güzelliklerle dolu bir haftasonu diliyorum öpüldünüz Canlar:)

Yorumlar

 1. ay canım ya kıskanmışdır tabi o alışık tüm ilginin onda olmasına tabi düğünde hayırlı olsun mevlam mutluluk nasip etsin

  YanıtlaSil
 2. :)) Akşam yatmadan önce düştü panelime bu yazı resimlere bakıp yattım, ne güzel kardeşler çok hoş...
  İyi pazarlar sevgilerimle.

  YanıtlaSil
 3. ben minişe hasta oldum.o ne güzel surat yerim ben onu.

  YanıtlaSil
 4. ahh ablacım çok üzüldüm minicik kediye, ALLAH Razı olsun sizden,içiniz ne güzel ne büyük bir hayvan sevgisiyle dolu takdir ettim sizi, onlarında bir canlı olduğunu malesef unutup yanlarından geçebiliyoruz zavallı yavru belki siz müdahale etmeseydiniz ölecekmiş onun şansı siz olmuşsunuz,
  düğününüzde hayırlı uğurlu olsun ablacım güle güle gidin dönün inş genç kardeşlerime ömür boyu mutluluklar dilerim bende, selamlar sevgiler

  YanıtlaSil
 5. Her şeyiniz hayırlı uğurlu olur inşallah.Güle güle gidin.

  YanıtlaSil
 6. mavilale,canım çok teşekkürler.

  siyahkuğu, onlar gerçekten bir alem:)

  aksungur46,Serpilim çok da ouıncu bir şeker bu:)

  Suzancım çok sağol canım

  sibelin çiçekleri,teşekkürler canımmm.

  Canlar, kınamız da düğünümüz de çok keyifli ve ağız tadlı geçti güzel dilekleriniz için tekrar çok teşekkürler.

  YanıtlaSil
 7. Ayyy.. minicik kedicik. Nasıl da maviş maviş bakıyor. Kıskanmak ha.. Kediler böyle işte. Odak noktası olmalı. Bütün dikkat onun üzerinde olmalı. Ben kedilerden çok daha farklı yapıya sahip olan kangal köpeklerimize öyle alıştım ki. Onlar yardımcı, koruyucu, sabırlı... Sanırım ben köpekleri kedilerden daha çok seviyorum.Bu asla kedileri umursamıyorum anlamına gelmesin. Tercih meselesi işte. Zaten 5 azman köpeğin arasında kedi beslemek hiç kolay olmazdı. Yine de sana çok özendim arkadaşım. Helal olsun. Ne güzel bir yüreğin var.

  YanıtlaSil
 8. Gülsümcümteşekkürler. senin patililerede benden kocaman öpücükler gelsin:)

  YanıtlaSil

Yorum Gönder

Yorumlarınız ve vakit ayırdığınız için çok teşekkürler.

Blog hesabı olmayan arkadaşlar, ''Yorumlama Biçimi'' kısmından Adı/Url'yi seçip adını-soyadını yazsın. İsimsiz yorumlar yayınlanmayacaktır.

Bu blogdaki popüler yayınlar

BEŞ ŞİŞLE PATİK AÇIKLAMASI (KNİTTİNG SHOE )

şişe 10 ilmek başladım bir sıra düz ördüm ve 2. şişi ilmeklerin alt kısmından geçirip karşılıklı 10 ilmek olmasını sağladım ( burun kısmı)

her iki taraftan da 2 şer ilmek artırdım(toplam4) 4 ayrı şişe 6 şar ilmek olarak yerleşti

hep düz taraftan örüyoruz ilmek sayıları arttıkça burun da yavaş yavaş ortaya çıkıyor


burun kısmı tamamlandı benim yaptığımda toplam 48 ilmek oldu buda patiğin biraz büyük olmasını sağladı sizler 40 ilmekte bitirebilirsiniz.
örmeğe devam ediyoruz.

burda burun ve ön tamamlandı. ön ortada iki ilmeği kesip yerimizi belirliyoruz ve beş ilmek (her iki yanda)haraşo örüyoruz bilek kenarı olacak burası. bundan sonrası normal düz örgü gibi düz ve ters örgü örerek devam ediyor
28 sıra örüp topuğa geçeceğiz.


şişteki ilmekleri ortada 10 ilmek kalacak şekilde ayarlıyoruz.burda örgü sadece 10 ilmek le yapılıyor. sağ ve sol şişlerden gidiş ve dönüşlerde ortadaki (10 ilmekler) ilmeklerin kenarlarındaki ile birer birer keserek eksiltiyoruz(eksilen kısım iki yanlar)

topuk kısmı beli…

AÇIKLAMALI KAPŞONLU HIRKA (hooded cardigan)

İKİ RENKLİ KAPŞONLU HIRKA
(Blogumun ilk yayınlarından çok gerilerde kalıp görülmeyenlerden açıklamasını ayrıntılı yaptığım modellerden biri, belki işe yarar diye görmenizi istedim.)


KABAN TARZI KAPŞONLU HIRKA
BU HIRKAYI SİPARİŞ ÜZERİNE ÖRDÜM
beden: 38-40 için bol 
42 -44 için normal

yumak: 2 adet lila 5 adet mor( ikisinden de biraz artıyor)

şiş: 5 numara
reglan kol ,önüne fermuar(resimleri çektikten sonra diktim)
kapşon takılmadığı zaman hoş dursun diye yakada çalıştım.
ÖNLER :
50+8(8 ilmek kenar lastik için)
KOL KESİMİ:2 sırada bir yakaya kadar toplam 14 kez 3ilmeği birden alarak 2eksiltmiş olarak kes
YAKA OYUNTUSU: 8+2+2( gidiş ve dönüşte) kes.
kalan 18 ilmeği ipe dizip çıkarın.

ARKA: 100 İLMEK
2 ters 2 düz lastik 18 sıra örün. ve sonra
12sıra mor sonra(zigzaglı yer için) 3sıra(1-3-5 ilmek olarak renk değişimi.
12 sıra lila+ 3
12 sıra mor+3
12 sıra lila + 3
12 sıra mor+ 3
12 sıra lila + 3 burdan sonra kol kesimi başlıyor
kesim bittiğinde 44 ilmek kalacak ipe dizip şişten çıkarın.
KOLLAR:5…

DURU'YA ANA KUCAĞI (BABY NEST) ve YASTIĞI

Baby Nest ,ana kucağı, dikme beşik,bebek yuvası , bunların hepsi bu yaptığım çalışmanın adlarından her biri:)))
 Sevgili Filiz'de (Filizin evi)  ilk görmüştüm sonra epeyce yapan  varmış ben görmek de geç kalmışım:)), Filiz' ciğimin ellerine sağlık ben onda görüp örnek aldığım için onun linki ile paylaşıyorum ilk dikene ve   tüm yapanlara da selam olsun  diyeyim:)
 Çok keyifli  bir dikiş çalışması  daha oldu benim için  bir pembe bir mavi yaptım. Pembesi benim DURU'ma (Eylül de kucaklayacağız  inş.) Diğer mavi ise  arkadaşımın gelinin yeğeni oldu ona gidecek . Fotoğraflarını düzenler düzenlemez onu da  paylaşırım.
Kuzucuklar   sağlıkla kullansınlar inş.
 Malzemelerim:
 Desenli ve düz olarak 1 er metre pazen.
(Yaz bebekleri için tericoton tercih edilebilir.)
organze fisto
Sert ve yumuşak olarak  grogren (kenar biyesi için sert olanı yuva olarak yumuşak olanı da içinden geçirip büzmek için kullandım.
 silikon boncuk elyaf( hem kenarlara hem orta kısmında )
Yapılışını ayrıntılı…

HELLO KİTTY 'Lİ ANA KUZUSU (BABY VEST)

iPİN RENKLERİ
                                             Burdan da dokusunu yakından görebilirsiniz.

Kartopu yünlerinin bebekler için çıkardığı yeni yünlerden birisi de bu  ana kuzusu  .Tüm renkleriyle harika bir dokusu var.Dükkanda  yelek ,hırka kaç taneden çıkıyor soruları gelince ben de bunu ördüm hem dokusu görülsün hem de kaç yumak kullanılıyor tahmin yürütebileyim diye.
  Tam iki yumak gitti kalan ip 4-5 metre filandı minicik bir pon pon olacak kadar. yelek 2-4 yaş arası giyilebilir büyüklükte. Özel bir örnek kullanmaya gerek yok,ben çabuk örüp asayım diye yıldız örneğini  kullandım.
alıp örmek isteyenler  bir çocuk yeleğine kaç ilmek başlıyorsanız bunda daha azını kullanacaksınız. ipin hafiften  bir  likralı durumu var. Ben çok beğendim  astragan polar gibi .yakın çekim fotoğrafladım belli olsun diye.
 HK yı sonradan tığlayıp üzerine diktim yakayı da tüm dikişlerden sonra ilmek alıp  bir ters bir düz lastik ördüm. arka 51 önler 29…

ÖRMEYENİ DÖVERLER Mİ ACABA:)))))))) AÇIKLAMALI BOYUNLUK(SNOOD)

Derya Baykal hanımın  programın da örülen dikişsiz boyunluk önceki yılların ör sök beresi kadar beğenildi ve örmeyeni dövüyorlar misali :))))))  eli şiş tutmayı bilen herkes tarafından örülüyor.
(Ör sök berem ve boyunluğu BURADA boyunluğunu da  kendimce tasarlamıştım.)
 Ben de  kızlarıma öreyim dedim ilki bitti Tuğba kızım hafta sonu Diyarbakır'a dönecekleri için önce onunkini ördüm  haftaya Ayşe kızıma da öreceğim bu dikişsiz boyunluktan
 Misinalı şişe de iyice alıştım bu arada:))) daha önce de bir şal örmüştüm.BURADA

 Ördüğüm boyunlukla ilgili  açıklama da yapayım:
İpi : Alize süperlena klasik
 misinalı şiş no : 4,5
 ilmek sayısı : 90
Metrajı uzun bir ip olduğundan  tek yumaktan çıktı
YAPIM VİDEOSU  BURADA
___________________________________________
6-01-2015 de ilave NOT
Detaylı bir şekilde yazılı açıklar mısınız diye mailler geliyor tek tek açıklamayı  yazamayacağım için bu yayınımın altına ilave ediyorum . Bizlere bu  dikişsiz boyunluk modelini kazandıran Sibel Kavaklıoğlu han…