LİF KABAĞINI DUYDUNUZMU :))Bu ilginç bitkiyi ilk kez görüyorum bende Büyük eltim Azime ablam getirdi iki adet geldiğinde iki adet yaprakları vardı bol su verilmesi gerekiyormuş  resimleri geçtiğimiz hafta çektim şuan burdakinden birkaçfazla yaprağı var. oldukça hızlı büyüyor. 
Cam kenarına koydum sarmaşık gibi uzuyormuş bende pencere demirlerine sararım  ozaman.   zaman içinde gelişmeleri burdan paylaşırım .Arka balkonum  biraz yeşillendi bu aralar  diğerlerinide  paylaşacağım sizlerle inş.
  Aktarlarda satılan lifleri görmüştüm ama bu bitkiden olduğunu bilmiyordum.  merak edip araştırdım    bakmak isterseniz   yetriştirenler çok güzel resimler paylaşmış bakabilirsiniz

10 yorum:

 1. Canım bu bitkiyi bende ilk kez görüyorum,Aktarlarda satılanları bende görmüştüm,asma gibi sarıyormuş demek,çok ilginç.Ara ara fotoğraflarını bizlerlede paylaş bakalım nasıl gelişecek.Güzel bir gün dilerim canımın içi.
  Sevgiler

  YanıtlaSil
 2. aa evet bu lifler böyle mi oluyormuş.. çok güzel fotoğraflı anlatmışlar bir de:)

  YanıtlaSil
 3. evet çok güzel banyo lifi olur ..tohumlarını almayı unutma ..sevgiyle kal..

  YanıtlaSil
 4. Canım arkadaşım lif kabağı harika,paylaşımın için teşekkürler...
  Senden bir ricam olacak mümkün mü?
  Yaklaşık 20 gündür çırpınıp duruyorum bazı arkadaşlarıma yorum yazamıyorum onlar yazıyorlar ben cevap vermiyorum diye üzülüyorum......Sonra araştırdım baktım ki yorum ayarlarını aşağıya katıştırılmış olarak ayarlayan arkadaşlara yorum yazamıyorum ....Yorum hanelerini pop-up açılır pencere veya tam sayfa yaparlarsa yorum yazabileceğim....Senden ricam şudur ki bu yorumu kopyalayarak aşağıda yazdığım arkadaşlara iletirsen ve onlarda ayarlarını değişirlerse iletişim kurabileceğim...Sevgiler,sana zahmet olacak canım benim...

  adadeniz,çelebi74,senaçeyiz....
  Şimdiden çokkk teşekkür ederim...

  YanıtlaSil
 5. İlginç ilk defa duyuyorum böyle birşeyi, çarşıya çıkınca bakarım. Hoşçakalınnnn....

  YanıtlaSil
 6. bende ilk senden duyuyorum canım eltinsağolsun getirmiş sana çok sevindim ben adı ne olursa olsun bitkilerin yeşerdiğini gördükçe çok mutlu olurum nedense

  YanıtlaSil
 7. Çok ilginçmiş bu.İlk defa görüyorum.Paylaşım için teşekkürler canım
  Öptüm:)

  YanıtlaSil
 8. fethiyede herkesin bahçesinde vardır lif kabağından.aslın birtane de ben mi diksem :)

  YanıtlaSil
 9. İlk defa senden duydum ablası sağolasın

  YanıtlaSil
 10. evet arkadaşlar bende ilk görenlerdenim şu an y0cm geçtiler birini arkadaşıma vereceğim köye götürecek. olurda tohum alabilirsek sizlerlede paylaşabilirim:))

  YanıtlaSil

Yorumlarınız ve vakit ayırdığınız için çok teşekkürler.

Blog hesabı olmayan arkadaşlar, ''Yorumlama Biçimi'' kısmından Adı/Url'yi seçip adını-soyadını yazsın. İsimsiz yorumlar yayınlanmayacaktır.

DENİZ KIZI KANAVİÇE YASTIK VE ÇERÇEVESİ

               Deseni büyütmek için ipi iki kat kullanıp , 4 adet  kareyi bir kere de çarpı yapınca desen hem büyük oldu hem d...