Ana içeriğe atla

MADEMKİ FİKRİMMÜHİM OZAMAN YAZIYORUM:))))))

Sevgili hanımlar,
blogumun sağ tarafında  sarı rozeti bulunan  aileden ,ben  bir fikrimühimim  ve ilk  paylaşımımı yapıyorum sizlere bu bir tanıtım aynı zamanda.
 MİKROKAPSÜLLÜ YUMOŞ EXSTRA  ürünlerindenbir paket geldi (paketin gelişi de  çok eğlenceli,tam kahvaltıya oturuyorduk dışarıdan adım ve soyadımla birkaç kez  bağırıldı,kim bu nazik kişi :)))))))) deyip baktık ki kargo görevlisi, yeni tarz  yaptılar sanırım biz bağıralım  siz ayağımıza gelin:))))))))) .
 Eşim pakedi alıp geldi hayırdır nerden çıktı bu diye sordu, eee bende fikrimühimim ailesinin bir parçasıyım . kullanacağım   fikrimi yazacağım dedim, hadi bakalım  kolay gelsin  o zaman dedi.

 Çok şirin ve güzel bir kutu içinde geldi  yeni YUMOŞ  kutuda minik bir havlu bez  ,tanıtım kataloğuyla birlikte.Yasemin-yabani orkide kokusunu içeriyordu.
  Aynı gün öğleden sonra  arkadaşlarım  Zübeyde ve Zeynep  bana geldiler  sohbet muhabbet derken onlara da  koklamaları için bir kapakta getirdim çok beğendiler bir de kullanıp denemeleri için   biraz verdim giderlerken.
Ertesi gün  koltuklarımın üzerindeki polarları yıkadım ve kullandım  yumoşu  asarken inanılmaz güzel bir koku yayıldı. örtüler kuruyup  yerlerine  serildi . Akşam   işimi elime oturduğumda   dönüp dönüp koklamak geldi içimden:))))
ama çoooookkk güzel kokuyor canıııımmmm.
evin içi  oda spreyi sıkılmış gibiydi. 
Arkadaşlarımdan Emine de  mavi kutuda olan lilyum-lotus çiçeği olanı kullanıyormuş çok memnun olduğunu söyledi.
Zeynep  de daha sonra arayıp kınında çok beğendiğini ve adını  sordu. hepimizde çok sevdik yeni YUMOŞ u.
Tepkiler güzeldi çok da şaşırmadım aslında, YUMOŞ yıllardır kendisini kanıtlamış bir  ürün yeni haliylede kullanım ve taşıma rahatlığı sözkonusu: önceki 6 lt lik yerine mikrokapsüllü yumoş exstradan 1,5 lt  alacak ve yüzde 30 daha ekonomik olduğu görülecek.

 yasemin kokusunu hep sevmişimdir. Bu arada oğluşlarada bir bakın bakalım  nasıl deyip koklamalarını istedim  beğendiler.yazmadan geçemiyeceğim:)))))) , büyük oğluş  Can  anne küçükken içirdiğin  öksürük şurubunu hatırlattı deyince   çok güldüm.

Hanımlar kullanmayan varsa  tavsiye ediyorum çok beğendim.
Sizlerde   fikrimühimim ailesine katılmayı arzuederseniz buyurun burda

Yorumlar

 1. Bende üye oldum geçen gün...Ne zamandır fırsat bulamamıştım ama artık o ailenin üyesiyim...Yumoşu sen beğendiysen tamamdır arkadaşım her zaman zevkine ve fikrine hayran olduğum için alternatifsiz beğenirim bende....
  Mutlu pazarlar....

  YanıtlaSil
 2. Canım paylaşımın için teşekkür ediyorum.Denemekte ne sakınca var deği mi?
  Sevgiler:)

  YanıtlaSil
 3. Bende Yumoş kullanıyorum, çok güzel kokuyorlar gerçekten, paylaşım için teşekkürler

  YanıtlaSil
 4. Canım Bademe sıhatler olsun demeye geldim.Yarın rahatlıkla yaptırırsın aşısını inşallah.Makrome ipi ile denemedim ama orlon inceliğinde ipi sıyırırsan tabiki olur niye olmasın.Elindede varmış değerlenmiş olur hem...Şablon başlığını ben yaptım.Elimden bu kadarı geldi.Bu konuda sıkıntı çekiyorum ama üzerinde çalışacağım biraz.Beğendiğine sevindim.
  Sevgiler:)

  YanıtlaSil

Yorum Gönder

Yorumlarınız ve vakit ayırdığınız için çok teşekkürler.

Blog hesabı olmayan arkadaşlar, ''Yorumlama Biçimi'' kısmından Adı/Url'yi seçip adını-soyadını yazsın. İsimsiz yorumlar yayınlanmayacaktır.

Bu blogdaki popüler yayınlar

BEŞ ŞİŞLE PATİK AÇIKLAMASI (KNİTTİNG SHOE )

şişe 10 ilmek başladım bir sıra düz ördüm ve 2. şişi ilmeklerin alt kısmından geçirip karşılıklı 10 ilmek olmasını sağladım ( burun kısmı)

her iki taraftan da 2 şer ilmek artırdım(toplam4) 4 ayrı şişe 6 şar ilmek olarak yerleşti

hep düz taraftan örüyoruz ilmek sayıları arttıkça burun da yavaş yavaş ortaya çıkıyor


burun kısmı tamamlandı benim yaptığımda toplam 48 ilmek oldu buda patiğin biraz büyük olmasını sağladı sizler 40 ilmekte bitirebilirsiniz.
örmeğe devam ediyoruz.

burda burun ve ön tamamlandı. ön ortada iki ilmeği kesip yerimizi belirliyoruz ve beş ilmek (her iki yanda)haraşo örüyoruz bilek kenarı olacak burası. bundan sonrası normal düz örgü gibi düz ve ters örgü örerek devam ediyor
28 sıra örüp topuğa geçeceğiz.


şişteki ilmekleri ortada 10 ilmek kalacak şekilde ayarlıyoruz.burda örgü sadece 10 ilmek le yapılıyor. sağ ve sol şişlerden gidiş ve dönüşlerde ortadaki (10 ilmekler) ilmeklerin kenarlarındaki ile birer birer keserek eksiltiyoruz(eksilen kısım iki yanlar)

topuk kısmı beli…

AÇIKLAMALI KAPŞONLU HIRKA (hooded cardigan)

İKİ RENKLİ KAPŞONLU HIRKA
(Blogumun ilk yayınlarından çok gerilerde kalıp görülmeyenlerden açıklamasını ayrıntılı yaptığım modellerden biri, belki işe yarar diye görmenizi istedim.)


KABAN TARZI KAPŞONLU HIRKA
BU HIRKAYI SİPARİŞ ÜZERİNE ÖRDÜM
beden: 38-40 için bol 
42 -44 için normal

yumak: 2 adet lila 5 adet mor( ikisinden de biraz artıyor)

şiş: 5 numara
reglan kol ,önüne fermuar(resimleri çektikten sonra diktim)
kapşon takılmadığı zaman hoş dursun diye yakada çalıştım.
ÖNLER :
50+8(8 ilmek kenar lastik için)
KOL KESİMİ:2 sırada bir yakaya kadar toplam 14 kez 3ilmeği birden alarak 2eksiltmiş olarak kes
YAKA OYUNTUSU: 8+2+2( gidiş ve dönüşte) kes.
kalan 18 ilmeği ipe dizip çıkarın.

ARKA: 100 İLMEK
2 ters 2 düz lastik 18 sıra örün. ve sonra
12sıra mor sonra(zigzaglı yer için) 3sıra(1-3-5 ilmek olarak renk değişimi.
12 sıra lila+ 3
12 sıra mor+3
12 sıra lila + 3
12 sıra mor+ 3
12 sıra lila + 3 burdan sonra kol kesimi başlıyor
kesim bittiğinde 44 ilmek kalacak ipe dizip şişten çıkarın.
KOLLAR:5…

DURU'YA ANA KUCAĞI (BABY NEST) ve YASTIĞI

Baby Nest ,ana kucağı, dikme beşik,bebek yuvası , bunların hepsi bu yaptığım çalışmanın adlarından her biri:)))
 Sevgili Filiz'de (Filizin evi)  ilk görmüştüm sonra epeyce yapan  varmış ben görmek de geç kalmışım:)), Filiz' ciğimin ellerine sağlık ben onda görüp örnek aldığım için onun linki ile paylaşıyorum ilk dikene ve   tüm yapanlara da selam olsun  diyeyim:)
 Çok keyifli  bir dikiş çalışması  daha oldu benim için  bir pembe bir mavi yaptım. Pembesi benim DURU'ma (Eylül de kucaklayacağız  inş.) Diğer mavi ise  arkadaşımın gelinin yeğeni oldu ona gidecek . Fotoğraflarını düzenler düzenlemez onu da  paylaşırım.
Kuzucuklar   sağlıkla kullansınlar inş.
 Malzemelerim:
 Desenli ve düz olarak 1 er metre pazen.
(Yaz bebekleri için tericoton tercih edilebilir.)
organze fisto
Sert ve yumuşak olarak  grogren (kenar biyesi için sert olanı yuva olarak yumuşak olanı da içinden geçirip büzmek için kullandım.
 silikon boncuk elyaf( hem kenarlara hem orta kısmında )
Yapılışını ayrıntılı…

HELLO KİTTY 'Lİ ANA KUZUSU (BABY VEST)

iPİN RENKLERİ
                                             Burdan da dokusunu yakından görebilirsiniz.

Kartopu yünlerinin bebekler için çıkardığı yeni yünlerden birisi de bu  ana kuzusu  .Tüm renkleriyle harika bir dokusu var.Dükkanda  yelek ,hırka kaç taneden çıkıyor soruları gelince ben de bunu ördüm hem dokusu görülsün hem de kaç yumak kullanılıyor tahmin yürütebileyim diye.
  Tam iki yumak gitti kalan ip 4-5 metre filandı minicik bir pon pon olacak kadar. yelek 2-4 yaş arası giyilebilir büyüklükte. Özel bir örnek kullanmaya gerek yok,ben çabuk örüp asayım diye yıldız örneğini  kullandım.
alıp örmek isteyenler  bir çocuk yeleğine kaç ilmek başlıyorsanız bunda daha azını kullanacaksınız. ipin hafiften  bir  likralı durumu var. Ben çok beğendim  astragan polar gibi .yakın çekim fotoğrafladım belli olsun diye.
 HK yı sonradan tığlayıp üzerine diktim yakayı da tüm dikişlerden sonra ilmek alıp  bir ters bir düz lastik ördüm. arka 51 önler 29…

ÖRMEYENİ DÖVERLER Mİ ACABA:)))))))) AÇIKLAMALI BOYUNLUK(SNOOD)

Derya Baykal hanımın  programın da örülen dikişsiz boyunluk önceki yılların ör sök beresi kadar beğenildi ve örmeyeni dövüyorlar misali :))))))  eli şiş tutmayı bilen herkes tarafından örülüyor.
(Ör sök berem ve boyunluğu BURADA boyunluğunu da  kendimce tasarlamıştım.)
 Ben de  kızlarıma öreyim dedim ilki bitti Tuğba kızım hafta sonu Diyarbakır'a dönecekleri için önce onunkini ördüm  haftaya Ayşe kızıma da öreceğim bu dikişsiz boyunluktan
 Misinalı şişe de iyice alıştım bu arada:))) daha önce de bir şal örmüştüm.BURADA

 Ördüğüm boyunlukla ilgili  açıklama da yapayım:
İpi : Alize süperlena klasik
 misinalı şiş no : 4,5
 ilmek sayısı : 90
Metrajı uzun bir ip olduğundan  tek yumaktan çıktı
YAPIM VİDEOSU  BURADA
___________________________________________
6-01-2015 de ilave NOT
Detaylı bir şekilde yazılı açıklar mısınız diye mailler geliyor tek tek açıklamayı  yazamayacağım için bu yayınımın altına ilave ediyorum . Bizlere bu  dikişsiz boyunluk modelini kazandıran Sibel Kavaklıoğlu han…