Ana içeriğe atla

HIRSIZLIKTA TAVAN YAPILMIŞ .... ÇOK AYIP ÇOK.

Canım  arkadaşım tatesalı ziyaretimde gördüğüm yazıyla dondum kaldım yok artık dedim ama malesef gidip görünce   terbiyesizlikte son nokta  dedim.   yorumlarda emineciğimin  tatesal  e bıraktığı linkte bir sözleşme yayınlamışlar  bende altına  şu yorumu yazdım
Bu nasıl bir ayıptır anlamıyorum sözleşmeler  şu bu bahsediyorsunuz ama hiç kimseden izin almadan  blog sayfalarını  aynen kopyalıyarak site oluşturmuşsunuz.  EMEK HIRSIZLIĞININ  ANA KAYNAĞI  gibi olmuş burası
  Sizi kınıyor ve ayıplıyorum terinizi akıtmadığınız,emek harcamadığınız herşey hırsızlıktır.
   siz  hızsızlık yaparak emek harcadığınızı düşünüyorsanız size diyecek tek şey yasal yollardır.
  Büyük bir ihtimal bu yorumumu yayınlamazsınız. Ama ben sizin yaptıklarınızı ve yazdığım bu yorumu blogumda  yayınlıyacağım emin olun. Size   sadece yazıklar olsun diyorum.
 HAK YİYENİN HAKKI REZİL OLMAKTIR  diyorum ben açıp yayınlayacaklarını sanmıyorum ama yapılması gereken ne varsa yapalım canlar.
  hırsızlığı emek zannedenler utanırmı bilmem.(yorumlar direkt açılıyor  sileceklermi bakacağız )

Yorumlar

 1. Emek hırsızlığından söz eden arkadaşlar sizin sitelerinizdeki bütün resimler sizemi ait hepsini kendinizmi çektinizde üzerine site adreslerinizi yazıyorsunuz. Benden beter hırsızda sizlersiniz kusura bakmayın. Siliyorum bütün yazılarınızı fakat sizde silin sitenizdeki internetten aldığınız resimleri tamam mı bekliyorum.

  YanıtlaSil
 2. ödül yerini bulmuş ..seninki şeker blog ...

  YanıtlaSil
 3. ADSIZ isimli arkadaşım cevabım size evet blogumda bulunan herşey bana aittir. eğerki birinden yardım almışsam mutlaka izinlidir.

  bırakın konu almayı izlediğim tüm dostlar ve hatta yabancılar bile kendilerini listeme almak için bile izin aldım yani bu konuda size o yorumu yazarken ne yazdığımı gayet iyi bilerek yazdım.
  yorumunuzuda silmeyeceğim yaptığınızı ve vediğiniz tepkiyi herkes görsün.

  YanıtlaSil
 4. kelebek ,arkadaşım teşekkürler.sevgiler

  YanıtlaSil
 5. Canım arkadaşım desteğin ve duyarlılığın için çok teşekkür ederim....Bugün bana yarın bir başkasına birbirimize kenetlenmeliyiz ki bu hırsızlar utansınlar...Utanmazlar gerçi ya neyse....Benim blogumdaki her resimi kendim çekiyorum ve çekmediklerim için de izin istiyorum veya link veriyorum....herkes birbirini tanıdı bu blog aleminde bilenler biliyor....Adsız yorum atmak yerine bir özür mesajı bırakabilirlerdi....Herşeyden şüphelenir oldum ,şaşırdım...
  İyi günler canım arkadaşım....

  YanıtlaSil
 6. Ay yoruma bakarmısın :))
  ( ilk yorum adsız yazan kişi )
  Hem kel hem hodul diye buna denir ...
  Kendine bu kadar güveniyorsa yaptığının arkasında dursun ve adını versin ...
  Canım nasılsın bi ara konuşmamız lazım bir sonra ki blogcu toplantısı için sponsor buldum gibi bi şey :))

  YanıtlaSil

Yorum Gönder

Yorumlarınız ve vakit ayırdığınız için çok teşekkürler.

Blog hesabı olmayan arkadaşlar, ''Yorumlama Biçimi'' kısmından Adı/Url'yi seçip adını-soyadını yazsın. İsimsiz yorumlar yayınlanmayacaktır.

Bu blogdaki popüler yayınlar

BEŞ ŞİŞLE PATİK AÇIKLAMASI (KNİTTİNG SHOE )

şişe 10 ilmek başladım bir sıra düz ördüm ve 2. şişi ilmeklerin alt kısmından geçirip karşılıklı 10 ilmek olmasını sağladım ( burun kısmı)

her iki taraftan da 2 şer ilmek artırdım(toplam4) 4 ayrı şişe 6 şar ilmek olarak yerleşti

hep düz taraftan örüyoruz ilmek sayıları arttıkça burun da yavaş yavaş ortaya çıkıyor


burun kısmı tamamlandı benim yaptığımda toplam 48 ilmek oldu buda patiğin biraz büyük olmasını sağladı sizler 40 ilmekte bitirebilirsiniz.
örmeğe devam ediyoruz.

burda burun ve ön tamamlandı. ön ortada iki ilmeği kesip yerimizi belirliyoruz ve beş ilmek (her iki yanda)haraşo örüyoruz bilek kenarı olacak burası. bundan sonrası normal düz örgü gibi düz ve ters örgü örerek devam ediyor
28 sıra örüp topuğa geçeceğiz.


şişteki ilmekleri ortada 10 ilmek kalacak şekilde ayarlıyoruz.burda örgü sadece 10 ilmek le yapılıyor. sağ ve sol şişlerden gidiş ve dönüşlerde ortadaki (10 ilmekler) ilmeklerin kenarlarındaki ile birer birer keserek eksiltiyoruz(eksilen kısım iki yanlar)

topuk kısmı beli…

AÇIKLAMALI KAPŞONLU HIRKA (hooded cardigan)

İKİ RENKLİ KAPŞONLU HIRKA
(Blogumun ilk yayınlarından çok gerilerde kalıp görülmeyenlerden açıklamasını ayrıntılı yaptığım modellerden biri, belki işe yarar diye görmenizi istedim.)


KABAN TARZI KAPŞONLU HIRKA
BU HIRKAYI SİPARİŞ ÜZERİNE ÖRDÜM
beden: 38-40 için bol 
42 -44 için normal

yumak: 2 adet lila 5 adet mor( ikisinden de biraz artıyor)

şiş: 5 numara
reglan kol ,önüne fermuar(resimleri çektikten sonra diktim)
kapşon takılmadığı zaman hoş dursun diye yakada çalıştım.
ÖNLER :
50+8(8 ilmek kenar lastik için)
KOL KESİMİ:2 sırada bir yakaya kadar toplam 14 kez 3ilmeği birden alarak 2eksiltmiş olarak kes
YAKA OYUNTUSU: 8+2+2( gidiş ve dönüşte) kes.
kalan 18 ilmeği ipe dizip çıkarın.

ARKA: 100 İLMEK
2 ters 2 düz lastik 18 sıra örün. ve sonra
12sıra mor sonra(zigzaglı yer için) 3sıra(1-3-5 ilmek olarak renk değişimi.
12 sıra lila+ 3
12 sıra mor+3
12 sıra lila + 3
12 sıra mor+ 3
12 sıra lila + 3 burdan sonra kol kesimi başlıyor
kesim bittiğinde 44 ilmek kalacak ipe dizip şişten çıkarın.
KOLLAR:5…

DURU'YA ANA KUCAĞI (BABY NEST) ve YASTIĞI

Baby Nest ,ana kucağı, dikme beşik,bebek yuvası , bunların hepsi bu yaptığım çalışmanın adlarından her biri:)))
 Sevgili Filiz'de (Filizin evi)  ilk görmüştüm sonra epeyce yapan  varmış ben görmek de geç kalmışım:)), Filiz' ciğimin ellerine sağlık ben onda görüp örnek aldığım için onun linki ile paylaşıyorum ilk dikene ve   tüm yapanlara da selam olsun  diyeyim:)
 Çok keyifli  bir dikiş çalışması  daha oldu benim için  bir pembe bir mavi yaptım. Pembesi benim DURU'ma (Eylül de kucaklayacağız  inş.) Diğer mavi ise  arkadaşımın gelinin yeğeni oldu ona gidecek . Fotoğraflarını düzenler düzenlemez onu da  paylaşırım.
Kuzucuklar   sağlıkla kullansınlar inş.
 Malzemelerim:
 Desenli ve düz olarak 1 er metre pazen.
(Yaz bebekleri için tericoton tercih edilebilir.)
organze fisto
Sert ve yumuşak olarak  grogren (kenar biyesi için sert olanı yuva olarak yumuşak olanı da içinden geçirip büzmek için kullandım.
 silikon boncuk elyaf( hem kenarlara hem orta kısmında )
Yapılışını ayrıntılı…

HELLO KİTTY 'Lİ ANA KUZUSU (BABY VEST)

iPİN RENKLERİ
                                             Burdan da dokusunu yakından görebilirsiniz.

Kartopu yünlerinin bebekler için çıkardığı yeni yünlerden birisi de bu  ana kuzusu  .Tüm renkleriyle harika bir dokusu var.Dükkanda  yelek ,hırka kaç taneden çıkıyor soruları gelince ben de bunu ördüm hem dokusu görülsün hem de kaç yumak kullanılıyor tahmin yürütebileyim diye.
  Tam iki yumak gitti kalan ip 4-5 metre filandı minicik bir pon pon olacak kadar. yelek 2-4 yaş arası giyilebilir büyüklükte. Özel bir örnek kullanmaya gerek yok,ben çabuk örüp asayım diye yıldız örneğini  kullandım.
alıp örmek isteyenler  bir çocuk yeleğine kaç ilmek başlıyorsanız bunda daha azını kullanacaksınız. ipin hafiften  bir  likralı durumu var. Ben çok beğendim  astragan polar gibi .yakın çekim fotoğrafladım belli olsun diye.
 HK yı sonradan tığlayıp üzerine diktim yakayı da tüm dikişlerden sonra ilmek alıp  bir ters bir düz lastik ördüm. arka 51 önler 29…

ÖRMEYENİ DÖVERLER Mİ ACABA:)))))))) AÇIKLAMALI BOYUNLUK(SNOOD)

Derya Baykal hanımın  programın da örülen dikişsiz boyunluk önceki yılların ör sök beresi kadar beğenildi ve örmeyeni dövüyorlar misali :))))))  eli şiş tutmayı bilen herkes tarafından örülüyor.
(Ör sök berem ve boyunluğu BURADA boyunluğunu da  kendimce tasarlamıştım.)
 Ben de  kızlarıma öreyim dedim ilki bitti Tuğba kızım hafta sonu Diyarbakır'a dönecekleri için önce onunkini ördüm  haftaya Ayşe kızıma da öreceğim bu dikişsiz boyunluktan
 Misinalı şişe de iyice alıştım bu arada:))) daha önce de bir şal örmüştüm.BURADA

 Ördüğüm boyunlukla ilgili  açıklama da yapayım:
İpi : Alize süperlena klasik
 misinalı şiş no : 4,5
 ilmek sayısı : 90
Metrajı uzun bir ip olduğundan  tek yumaktan çıktı
YAPIM VİDEOSU  BURADA
___________________________________________
6-01-2015 de ilave NOT
Detaylı bir şekilde yazılı açıklar mısınız diye mailler geliyor tek tek açıklamayı  yazamayacağım için bu yayınımın altına ilave ediyorum . Bizlere bu  dikişsiz boyunluk modelini kazandıran Sibel Kavaklıoğlu han…