Öne Çıkan Yayın

MERHABA , BUNDAN SONRA...

orgucantam.blogspot.com dan sevgilerle Canlar. Oldukça uzun bir zaman oldu bloguma yazmayalı,şu an oldukça değişik bir duygu kaplad...

BOL FİYONKLU KOT ÇANTA          BURADA   Sevgili Utku için yaptığım  geri dönüşüm çantalar da bahsetmiştim  öğretmeni çok beğenmiş ona da bir çanta yapacağım diye,işte o çanta bu oluyor.
         Virüs yüzünden silinince çekilmiş tek bir karem bile yoktu  .Utkunun annesi Zehra'cım bahsetmiş.                    Öğretmenimiz Özlem hanım  beğenisini yazdığı mesajına  gönderebileceğini de ilave etmiş çok sevindim hafta sonu yeniden çektim fotoğrafları:)) .  Hemen buradan  da kendisine kucak dolusu sevgilerimle teşekkürlerimi ileteyim.
    Netten beğendiğiniz bir model olursa görünüm olarak arzu ettiğiniz bir modeli yapmaya çalışırım demiştim bir kaç resim yolladı içlerinden birini çok beğendiğini söyledi .Resmi googledan aratınca çantayı hazırlayıp diken hanımın bloguna ulaştım ,yayımladığımda linkini de vereyim diye. Kendisi de  deriden dikilmiş, İtalyan  bir tasarımcının modelini örnek almış blogunda böyle anlatıyor BURADAN   bakabilirsiniz onun diktiği modelin tamamının yapılışını resimlerle ve yazıyla anlatmış.
         Özlem hanım çantayı evrak çantası gibi kullanacağını  ,laptopunun da sığabileceği ve ne kadar çok cebi olursa o kadar iyi olur deyince benim çalışmam da burada gördüğünüz gibi oldu.
         İki adet büyük cep gözler , ara bölme olarak yaptığım bölümün kendisi de bir göz onun ağız kısmına cırt denilen aparattan diktim  çıtçıtla çantanın bir tarafına tutturulabilir durumda, aynı zamanda bu parça iki ara bölme oluşturuyor. Astar ve kot kumaş arasına elyaf kullandım. Çantanın ağız kısmıda açık kalmasın diye  karşılıklı cırtlar diktim.
          Yaklaşık  1,5 metre taşlanmış yıkanmış  kot kumaşlardan  aldım.
          ÇANTANINÖLÇÜLERİ
          Genişliği: 40 cm
          Yüksekliği: 35 cm
          Yan derinliği: 10 cm
           Saplar: 57 cm.
        İki çanta hazırlamıştım seçeneği olsun diye  bir kendisinin beğendiği tema yani bu diğeri de  tamamını kendim tasarladığım bir çanta idi onu da Kızım Ayşe' kullanacak bu hafta içinde onu da sizlerle buluşturacağım:))  Onu ayrı yayımlamamın nedeni çok fazla detayı var  hepsini de  paylaşacağım fotoğrafları bir hazırlayayım:)))
               Sevgili Özlem hanım sağlıkla iyi günlerde kullansın.
__________________________
   Hepinize kucak dolusu sevgilerimle mutlu bir hafta diliyorum.
       

22 yorum:

 1. çok şirin olmuş fiyonklu ellerine sağlık

  YanıtlayınSil
 2. Çok güzel olmuş ellerine sağlık arkadaşım tam yazlık bir model....

  YanıtlayınSil
 3. Minik minik ne çok uğraşmışsın, ellerine sağlık:))

  YanıtlayınSil
 4. Cok guzel gercekten,ellerine kollarina saglik,fiyonlarda cok seker olmus

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Çok teşekkürler canım sevgiler.

   (sayfana geldiğim de sorun yaşıyorum sayfa donuyor ve üzgünz ulaşılamadı gibi bir yazı çıkıyor anlamadım .bir sıkıntı var mı? diğer sayfalara girdiğimde olmuyor )

   Sil
 5. bayıldım harika olmuş!hele o fiyonklar nasıl şekerler..bidik bidik nasıl uğraştınız maşallah diyorum!

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. biraz uğraştırıyor ama çok keyifliydi fiyonkların her şekline bayılırım zaten:)) teşekkürler

   Sil
 6. Hatice'cim tasarımda sınır yok arkadaşım.Harika model ve kullanışlı...Ellerine sağlık...Canım arkadaşım benim torun için bordo mavi konverslerin elinde kaldımı, dükkana bakayım mı.?..Gerçi 6 aydan sonra giyebilir ama seni sıkıştırmak istemem...Sevgiler.

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkürler Sibelcim, cevap yazdım mailine.Şu an elimde yok bu renkler ama sorun değil elimdeki iş az kaldı sonrasında başlarım:)

   Sil
 7. Fiyonklar ilginç bir doku oluşturmuş, çok hoş görünüyor. Ellerine sağlık.

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Evet uçları da biraz saçaklanınca daha hoş görünecekdir. teşekkürler.

   Sil
 8. Ellerinize sağlık, çok güzel olmuş gerçekten

  YanıtlayınSil
 9. Hatice'cim meil kutumda göremedim yine buraya baktım...Canım ne zaman elin boşalırsa tabii ki olur..Ama bir şey daha rica etsem, bordo mavi şapkası da olabilir mi?..Babası şimdiden Trabzon çorabını almış giydirmiş..Anacım bunlar Temel, Temel:))...Hoşça kal ...

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. elbette canım miniş temeli mis kokulu gıdışından öpüyorum:) sevgiler.

   Sil
 10. lindo saco assim como os ultimos trabalhos um encanto.
  Aldora

  YanıtlayınSil

Uğradığınız ve vakit ayırdığınız için çok teşekkürler.

AMİGURUMİ-ÖRGÜOYUNCAKLAR

BATTANİYELER

AÇIKLAMALI ÖRGÜLER ve VİDEOLAR

ŞAPKALAR BERELER

PATİKLER

ÇANTA-CÜZDAN-HEYBE (bags)

KEÇE ÇALIŞMALARIM

DURU'NUN CİCİLERİ