Ana içeriğe atla

BADEM'CİMMM YETER OĞLUM YAAA:(


                                                     kaç kez seslendim başını bile kaldırmadı

               Sizlere bahsetmiştim BURADA bir miniş yüzünden  bize küstü diye hala suratsızlık devam yemiyor dolaşmıyor  cumartesi aşıları da vardı veterinere gittik; giderken o minişide götürdük orada bıraktık (sahiplendirilecek)  BADEM beye de gösterdik bak o kalıyor diye.
       Eve gelince birazcık balık yedi tamam o kadar:(( su için bile ben götürüp  tabağın başına  koyuyorum lütfen içiyor.Böbreklerine bakıldı şükür bir sorun yok,ama halsizlikten  ve hareketsizlikten  midir nedir kucaklarken ağlar gibi ses çıkarıyor ya da aşırı kızarak  .
        Az önce yine su içirdim  sonrasında böyle uzandı gene ,bakalım  daha kaç gün sürecek bu acıların çocuğu halleri bir daha töbe eşikten içeri pati uzattırmayacağım:(( dışarıda bakıyoruz onlara zaten.
     Balık piştiğinde kırk takla atan BADEM oğluşu  bu sefer hiç oralı olmadı.Sevgi  sunumunda tavan yaptık ama hiç umru değil  paşamın.
     İnş. daha da sürdürmez bu olayı:(

                      ben kamerayı onun seviyesine indirdim surata bak yaaa
                           offf yine mi geldin diyordur kesin
                                   Oğluşummm hüzün sana yakışmıyor yaaa,söz bi daha aynı hata tekrarlanmıyacak.

Yorumlar

 1. Bir daha başka bir miniş gelmesin diye size iyice belletecek sanırım:))) Neyse sağlığı iyiymiş en kısa sürede size eziyet etmekten de bıkar umarım.

  YanıtlaSil
 2. Çok üzüldüm canım. Bazı kediler evde başka bir kediyi asla kabullenmiyor. Bademim de evini ve sizleri ve sevginizi paylaşmak istememiş demek. İnşallah çok çok kısa bir sürede biter küskünlüğü.
  Öperim onu sevgiyle ^-^

  YanıtlaSil
 3. ay yerim ben onu depresyona girdi sanırım kıskandı fena halde sizyinede sıklıkla veterinere götürün tam baksınlar allah korusun başka bir şey çıkmasın altından

  YanıtlaSil
 4. :(((((Ya BADEMMM neden böyle yapıyorsun bak senin bu haline bende çok üzülüyorum toparla kendini ne olur.daha fazla üzme bizi:((((
  Hatice BADEMİN bu haline çok üzüldüm inanırmısın şu an ğözümden yağmur ğibi yaşlar akıyor kendime hakim olamadım.birazda duygusal bir ğündemim ne.inşallah en kısa zamanda toparlanır BADEM.....
  BADEMİ çok öpüyorum..

  YanıtlaSil
 5. kıyamam ben ona, benimde var köpeğim kıskançlık krizleri bizimkininde var, küser ve ağlar, yanına gidersin kafasını çevirir, :)
  En kısa zamanda kendisine gelir umarım

  YanıtlaSil
 6. :( bence deee, yeter bademcik üzülme artık, yüzün düşmesin...

  YanıtlaSil
 7. ooo depresyona girmiş bademcik:(( Cinsleri aynı olduğu için bu konu benimde hemen dikkatimi çekti. Cins olarak aşırı derecede evcimen kedilere sahibiz. Ev halkından başkasını ister insan olsun , ister hayvan olsun hiç sevmezler, istemezler ve kıskanırlar.
  Buna benzer bir olayı iki hafta evvel bizde yaşadık. Eşim ve kızım memlekete gittiler, oğlumda bende çalışıyoruz gündüz evde kimse yok ve tabii bizim Zilli birden ilgisiz kaldığını anlayınca üc gün boyunca ağzına lokma koymadı tüm gün olduğu yerde yattı kaldı. Kucağımıza aldığımızda sanki biryerleri acıyorgibi inliyor ve agresifleşiyordu. Eeee tabii hiç kımılmadan oturunca uyuşuyor heryeri dokunucada inliyor. Veterinere bende götürdüm görünürde birşey yok dedi ama birkaç gün daha yemesse böbreklerinde problem başlar dedi. Tavuk haşlamasını çok severdi ondan yaptım ve zoraki önüne koya koya yedirmeyi başardık sonra da çok sevdiği Royal Canin mamalarından felan aldım biraz daha üzerine düşüp ilgi gösterdik biraz kendine gelir gibi oldu eşim ve kızımda gelince eski iştahı tekrar başladı ve şu an anca eski haline gelebildi.
  Sizde aşırı ilgi gösterin sevin, okşayın ve en çok sevdiği şeylerden vermeye gayret edin toparlanır merak etmeyin:))

  YanıtlaSil
 8. Oyyy kıyamam , depresyona mı girmiş küçük bey, geçer inş. en kısa zamanda,kocaman öpüyorum. Bizim kızlar da eve yabancı pati girince saldırganlaşıyorlar,tam tersi oğluşum (köpek) bayılıyor kedilere,elinden gelse tüm sokak kedilerini eve doldursa sevinçten ölecek,o derece kedi aşığı:)

  YanıtlaSil
 9. Kıyamam resmen küsmüş, surata bak, dilerim en kısa zamanda mnuhabbetiniz güzelleşir Haticecim.

  YanıtlaSil
 10. Resmen ve açık seçik depresyon!!Ah Badem ah!!Kıyamam sana, çabucak eski neşene dönmeni bekliyoruz tatlı çocuk...

  YanıtlaSil
 11. ada ve deniz,inş canım içim gidiyor haline.

  okuyan ,sorma canım benimki biraz aptallık oldu 2 yıl önce de yaşamıştık aynı durumu bu minik di oralı olmaz sandım ama aldım ağzımın payını.

  mavilale, sağol canım ailecek dikkatimiz üstünde.

  halimecimmmm canımsın yaaa kıyamam ağlama sen inan bizi sınıyor biliyorum keyfi gelsin yazacağım merak etme

  HOBİLERİM VE BEN, aynen öyle canım.

  D'P, evet yeter.

  Özden bey söylediklerinizi aynen yaşıyoruz o inlemeleri zaten beni çok üzüyor inadından yapıyor biliyorum ama içim dayanmıyor. bi de halsiz ve hareketsizliğin getirisi de var tabii.
  dün iki minik hamsi yedirdim suyunu eksik etmiyorum su kabını nerde yatıyor oraya götürüp içiriyorum kendi içmezse elimle ben veriyorum sonra kalkıp içiyor böbreklerini kontrol ettirdim birşeyi yok dedi veteriner.
  söylediklerinizi uyguluyorum biraz da abartacağım bakalım.

  asabi bakire, yaa ne demezsin maymuna çevirdi bizi. biz insanlar bile bu kadar kapris yapmıyoruz fena bunlar.

  FADİŞim evet aynen küçük emrah bakışlarıyla cezalandırıyor bizi:)

  YanıtlaSil
 12. oyy kuzum..çok şirin ben kıyamadım bu badem beye...ama minişinde bakıma ihtiyacı varmış.güzel gönlünüze sağlık.sevgiler.

  YanıtlaSil
 13. Ne kadar hüzünlü bakıyor gözleri.Üzülmemek elde değil,bir an önce toparlanır dilerim.Sevgiler.

  YanıtlaSil
 14. begonvilli ev inş çabucak atlatırız,teşekkürler.

  mihrimahcım sağol canım

  YanıtlaSil
 15. anacım bunlar tam şımarık çocuklar, resmen çektiriyorlar insana, umarım yakında eski haline döner....

  YanıtlaSil
 16. nergismevsimi, bekliyoruz bizde.

  Banucum inş canım ,bugün 8.gün nerdeyse.

  YanıtlaSil
 17. Canım benim nasılda hassas...suratın hali herşeyi anlatıyor aman yarabbi insan gibi surat asmayı da biliyor...aman sakın bir daha yanlış yapmayın bademe,lütfen!!!

  YanıtlaSil
 18. Hayvanlar bizden daha duygulu, daha içli. Kırıldılarmı hiç bakmıyorlar umarım bi an önce Badem düzelir. Geçmiş olsun ablacım

  YanıtlaSil
 19. Tülincim aldım payımı bir daha töbee:)bir haftadır hergün önünde maymuna döndük yaramazın bugün en azından çok sert tepki vermiyor umarım düzelme belirtisidir.

  YETENEK-SİZİN Aynen öyle tatlım ,cezayı da bizlerden daha sert inan.

  YanıtlaSil
 20. Hay Allahım ya, yerim ben onu, kıyamam...Atlatır işallah

  YanıtlaSil
 21. Atölye kedi, sorma bugün de tüm günü uykyda geçirdi suya ben kaldırıyorum o arada zoraki bir iki parça yediriyorum,bakalım bekliyorum işte

  YanıtlaSil
 22. Gözleri üzgün bakıyor. Kıyamam ben ona. Ah oğlum ne olacak sizin bu haliniz? Bizler merhametli insanlarız ne olmuş o pisiciği 5 dakika içeri almışsa annecik* Bak şimdi ev sana kaldı be yakışıklım.
  Ahh ah! Prens bu oğlan prens. Haticeciğim bence sadece kediye değil bu Badem'in tepkisi ,düğün dernek işi için sen fazlaca koşturdun ya o da kendisine gösterilen ilgi birazcık azaldı diye yapmış olabilir. Sonuçta başardı işte ,senin dikkatini çekti. Düzelir düzelir merak etme sen. Öptüm ikinizi de...

  YanıtlaSil
 23. colette,Nilgüncüm düğünden önce oldu bu olay ve evde hepimizin önceliği kendisi aslında o yemeden yemeyiz bazen sofraya bile beraber oturuyoruz ama bakalım düzlir inş. bugün bir iki minik dönüşleri oldu bir de düzenli yemeğe başlarsa çok iyi olacak. sevgiler canım

  YanıtlaSil
 24. Ay kıyamam ben ona. Umarım kısa sürede eski neşesine kavuşur. Ki siz elinizden geleni yapıyorsunuz belli ki.

  YanıtlaSil
 25. Aylincim sağol canım son haberi yayınladım gözden kaçtı sanırım:)) barıştık şükür herşey yolunda artık:)) sevgiler

  YanıtlaSil

Yorum Gönder

Yorumlarınız ve vakit ayırdığınız için çok teşekkürler.

Blog hesabı olmayan arkadaşlar, ''Yorumlama Biçimi'' kısmından Adı/Url'yi seçip adını-soyadını yazsın. İsimsiz yorumlar yayınlanmayacaktır.

Bu blogdaki popüler yayınlar

BEŞ ŞİŞLE PATİK AÇIKLAMASI (KNİTTİNG SHOE )

şişe 10 ilmek başladım bir sıra düz ördüm ve 2. şişi ilmeklerin alt kısmından geçirip karşılıklı 10 ilmek olmasını sağladım ( burun kısmı)

her iki taraftan da 2 şer ilmek artırdım(toplam4) 4 ayrı şişe 6 şar ilmek olarak yerleşti

hep düz taraftan örüyoruz ilmek sayıları arttıkça burun da yavaş yavaş ortaya çıkıyor


burun kısmı tamamlandı benim yaptığımda toplam 48 ilmek oldu buda patiğin biraz büyük olmasını sağladı sizler 40 ilmekte bitirebilirsiniz.
örmeğe devam ediyoruz.

burda burun ve ön tamamlandı. ön ortada iki ilmeği kesip yerimizi belirliyoruz ve beş ilmek (her iki yanda)haraşo örüyoruz bilek kenarı olacak burası. bundan sonrası normal düz örgü gibi düz ve ters örgü örerek devam ediyor
28 sıra örüp topuğa geçeceğiz.


şişteki ilmekleri ortada 10 ilmek kalacak şekilde ayarlıyoruz.burda örgü sadece 10 ilmek le yapılıyor. sağ ve sol şişlerden gidiş ve dönüşlerde ortadaki (10 ilmekler) ilmeklerin kenarlarındaki ile birer birer keserek eksiltiyoruz(eksilen kısım iki yanlar)

topuk kısmı beli…

AÇIKLAMALI KAPŞONLU HIRKA (hooded cardigan)

İKİ RENKLİ KAPŞONLU HIRKA
(Blogumun ilk yayınlarından çok gerilerde kalıp görülmeyenlerden açıklamasını ayrıntılı yaptığım modellerden biri, belki işe yarar diye görmenizi istedim.)


KABAN TARZI KAPŞONLU HIRKA
BU HIRKAYI SİPARİŞ ÜZERİNE ÖRDÜM
beden: 38-40 için bol 
42 -44 için normal

yumak: 2 adet lila 5 adet mor( ikisinden de biraz artıyor)

şiş: 5 numara
reglan kol ,önüne fermuar(resimleri çektikten sonra diktim)
kapşon takılmadığı zaman hoş dursun diye yakada çalıştım.
ÖNLER :
50+8(8 ilmek kenar lastik için)
KOL KESİMİ:2 sırada bir yakaya kadar toplam 14 kez 3ilmeği birden alarak 2eksiltmiş olarak kes
YAKA OYUNTUSU: 8+2+2( gidiş ve dönüşte) kes.
kalan 18 ilmeği ipe dizip çıkarın.

ARKA: 100 İLMEK
2 ters 2 düz lastik 18 sıra örün. ve sonra
12sıra mor sonra(zigzaglı yer için) 3sıra(1-3-5 ilmek olarak renk değişimi.
12 sıra lila+ 3
12 sıra mor+3
12 sıra lila + 3
12 sıra mor+ 3
12 sıra lila + 3 burdan sonra kol kesimi başlıyor
kesim bittiğinde 44 ilmek kalacak ipe dizip şişten çıkarın.
KOLLAR:5…

DURU'YA ANA KUCAĞI (BABY NEST) ve YASTIĞI

Baby Nest ,ana kucağı, dikme beşik,bebek yuvası , bunların hepsi bu yaptığım çalışmanın adlarından her biri:)))
 Sevgili Filiz'de (Filizin evi)  ilk görmüştüm sonra epeyce yapan  varmış ben görmek de geç kalmışım:)), Filiz' ciğimin ellerine sağlık ben onda görüp örnek aldığım için onun linki ile paylaşıyorum ilk dikene ve   tüm yapanlara da selam olsun  diyeyim:)
 Çok keyifli  bir dikiş çalışması  daha oldu benim için  bir pembe bir mavi yaptım. Pembesi benim DURU'ma (Eylül de kucaklayacağız  inş.) Diğer mavi ise  arkadaşımın gelinin yeğeni oldu ona gidecek . Fotoğraflarını düzenler düzenlemez onu da  paylaşırım.
Kuzucuklar   sağlıkla kullansınlar inş.
 Malzemelerim:
 Desenli ve düz olarak 1 er metre pazen.
(Yaz bebekleri için tericoton tercih edilebilir.)
organze fisto
Sert ve yumuşak olarak  grogren (kenar biyesi için sert olanı yuva olarak yumuşak olanı da içinden geçirip büzmek için kullandım.
 silikon boncuk elyaf( hem kenarlara hem orta kısmında )
Yapılışını ayrıntılı…

HELLO KİTTY 'Lİ ANA KUZUSU (BABY VEST)

iPİN RENKLERİ
                                             Burdan da dokusunu yakından görebilirsiniz.

Kartopu yünlerinin bebekler için çıkardığı yeni yünlerden birisi de bu  ana kuzusu  .Tüm renkleriyle harika bir dokusu var.Dükkanda  yelek ,hırka kaç taneden çıkıyor soruları gelince ben de bunu ördüm hem dokusu görülsün hem de kaç yumak kullanılıyor tahmin yürütebileyim diye.
  Tam iki yumak gitti kalan ip 4-5 metre filandı minicik bir pon pon olacak kadar. yelek 2-4 yaş arası giyilebilir büyüklükte. Özel bir örnek kullanmaya gerek yok,ben çabuk örüp asayım diye yıldız örneğini  kullandım.
alıp örmek isteyenler  bir çocuk yeleğine kaç ilmek başlıyorsanız bunda daha azını kullanacaksınız. ipin hafiften  bir  likralı durumu var. Ben çok beğendim  astragan polar gibi .yakın çekim fotoğrafladım belli olsun diye.
 HK yı sonradan tığlayıp üzerine diktim yakayı da tüm dikişlerden sonra ilmek alıp  bir ters bir düz lastik ördüm. arka 51 önler 29…

ÖRMEYENİ DÖVERLER Mİ ACABA:)))))))) AÇIKLAMALI BOYUNLUK(SNOOD)

Derya Baykal hanımın  programın da örülen dikişsiz boyunluk önceki yılların ör sök beresi kadar beğenildi ve örmeyeni dövüyorlar misali :))))))  eli şiş tutmayı bilen herkes tarafından örülüyor.
(Ör sök berem ve boyunluğu BURADA boyunluğunu da  kendimce tasarlamıştım.)
 Ben de  kızlarıma öreyim dedim ilki bitti Tuğba kızım hafta sonu Diyarbakır'a dönecekleri için önce onunkini ördüm  haftaya Ayşe kızıma da öreceğim bu dikişsiz boyunluktan
 Misinalı şişe de iyice alıştım bu arada:))) daha önce de bir şal örmüştüm.BURADA

 Ördüğüm boyunlukla ilgili  açıklama da yapayım:
İpi : Alize süperlena klasik
 misinalı şiş no : 4,5
 ilmek sayısı : 90
Metrajı uzun bir ip olduğundan  tek yumaktan çıktı
YAPIM VİDEOSU  BURADA
___________________________________________
6-01-2015 de ilave NOT
Detaylı bir şekilde yazılı açıklar mısınız diye mailler geliyor tek tek açıklamayı  yazamayacağım için bu yayınımın altına ilave ediyorum . Bizlere bu  dikişsiz boyunluk modelini kazandıran Sibel Kavaklıoğlu han…