Ana içeriğe atla

Çekilişteki sıkıntı ile ilgili bilgilendirme..

          Sevgili tubacan ev sahipliği ile yapılmış olan hediye çekilişimizi biliyorsunuzdur . karşılıklı armağanlarımızı yayınladığımda kargo ücretini ödediğimi yazmıştım .
Bu yazımdan sonra oldukça üzüldük sıkıldık  ama iyi ki de yazmışım diyorum çünkü ARAS kargodan kaynaklanan sıkıntıyı karşılıklı olarak bilmeyecektik.
     Bu konuda bana  yada sevgili Tubacan'a eleştirel yaklaşanlar son derece sakince kendilerinin başına aynı şeyler gelse  farklı davranmayacaklardı bundan emin olsunlar.
       Sevgili  Gülay hanım kargosunu teslim ederken ücretini ödeyip ambar gönderi fişini almış ,görevli kişi  buna rağmen İzmir'e gelecek notun üzerine karşı taraf ödeyecek yazmış. Kargo bana geldiğinde ben ödemesini yapıp teslim aldım açıkçası   çok şaşırmış ve kırılmıştım   sorun parayı ödemiş olmam değildi kurallar açıklandığında özel not düşülmüştü buna rağmen hiç hoş olmadı diye düşünmüştüm.
        Yazımda ,ödemeyi yazdığım cümle arkadaşımıza ulaştırılınca o da aynı üzüntüyü yaşamış ve bana mailler yollamış  maillerinin hepsi  benim hesabıma SPAM olarak düşmüş (bende o kısma çok nadir bakarım ancak fazla postalarımı sileceğim zaman)
İlgili postuma gelen bir yorum üzerine  bir bakayım  diye aklıma gelince gördüm mailleri.
 Sevgili Gülay hanım  ambar çıkış fişini göndermiş bunun üzerine bende bana kargoyu getiren  şubeyi aradım.
ARAS kargo  görevlisi kayıtlarına bakıp hayır ödeme yapılmamış deyince bende beyefendi yapıldığına dair  belge bana gönderildi siz buna rağmen benden yeni bir ödeme aldınız. Ve yaptığınız bu işlem  hiç hoş olmayan sonuçlara sebep oldu maddi kısmını konuşmam bile ama manevi kısmında yaşattıklarınızı hiçbir özür örtemez gibisinden epeyce söylendim. kendi de işin içinden çıkamayınca bana merkezle görüşüp geri döneceğini söyledi.Madem özel taşıma şirketisiniz her konuda özenli olmak zorundasınız  hep bana mı denk geliyor bu kargoların aksilikleri  anlamıyorum dedim.
Ertesi sabah İST  MERKEZ ARAS KARGO beni aradı Özlem hanım adında bir kızımız durumun ANKARA da ki şubeden görevlinin hatası olduğunu izah etti bir sürü özür filan.
ben de Özlem hanım  özürle düzelecek bir şey yok  yaptığınız işin manevi yanı önemli Gülay hanımı arayıp yaptığınız hatayı açıklayın ve özürünüzü dileyin dedim  bana numarasına ulaşamadığını söyledi  ulaşıncaya kadar arayacaksınız o zaman dedim ilgileneceğini söyliyerek görüşmeyi sonlandırdık. sonraki günde ANKARA dan arandım yine özürler dilendi benim ödememin geri yapılacağını  bunun içinde gerekli bilgi talebi istiyorlar. para bizim derdimiz değil kardeşim siz Gülay hanımla bağlantı kurup hatanızı telafi ettiniz mi ben bunun cevabını istiyorum dedim ( tam o konuşma anında bir hanımın sesini duyuyordum   o da kızgınlığnı dile getiriyordu)Gülay hanım burada görüşüyoruz  dedi. bilgilerimi teyit ettikten kısa bir süre  biz Gülay hanımla konuyu tatlıya bağladık sizlere bunu yaşattığımız için özür dileriz dediler.
    Ne kadar özür dilerseniz dileyin bu bize yaşattıklarınızı asla silmiyor ARAS kargo dendiğinde bizlerin hafızasında ki yeriniz hiç hoş olmayacak en azından benim için öyle dedim son cümlemde .
Tüm bunların olmamasını çok isterdim ama yaşadık. Olaya  her ne şekilde olursa olsun müdahil olan hiç kimseye kızgınlığım yada negatif bir düşüncem yok bu şekilde bir yazı yerine yeni başlayan  harika bir dostluğu yazmayı dilerdim tek üzüntüm bu.
   Yürekten sevgilerimle mutlu ,sağlıklı  güzel bir yıl diliyorum 
YORUMA kapatıyorum  daha fazla kimse sıkılmasın.
     (diğer postta olduğu gibi bunun da üzerine sık konu açarak geride kalmasını sağlayacağım  zamana bırakıyorum artık)

Bu blogdaki popüler yayınlar

BEŞ ŞİŞLE PATİK AÇIKLAMASI (KNİTTİNG SHOE )

şişe 10 ilmek başladım bir sıra düz ördüm ve 2. şişi ilmeklerin alt kısmından geçirip karşılıklı 10 ilmek olmasını sağladım ( burun kısmı)

her iki taraftan da 2 şer ilmek artırdım(toplam4) 4 ayrı şişe 6 şar ilmek olarak yerleşti

hep düz taraftan örüyoruz ilmek sayıları arttıkça burun da yavaş yavaş ortaya çıkıyor


burun kısmı tamamlandı benim yaptığımda toplam 48 ilmek oldu buda patiğin biraz büyük olmasını sağladı sizler 40 ilmekte bitirebilirsiniz.
örmeğe devam ediyoruz.

burda burun ve ön tamamlandı. ön ortada iki ilmeği kesip yerimizi belirliyoruz ve beş ilmek (her iki yanda)haraşo örüyoruz bilek kenarı olacak burası. bundan sonrası normal düz örgü gibi düz ve ters örgü örerek devam ediyor
28 sıra örüp topuğa geçeceğiz.


şişteki ilmekleri ortada 10 ilmek kalacak şekilde ayarlıyoruz.burda örgü sadece 10 ilmek le yapılıyor. sağ ve sol şişlerden gidiş ve dönüşlerde ortadaki (10 ilmekler) ilmeklerin kenarlarındaki ile birer birer keserek eksiltiyoruz(eksilen kısım iki yanlar)

topuk kısmı beli…

AÇIKLAMALI KAPŞONLU HIRKA (hooded cardigan)

İKİ RENKLİ KAPŞONLU HIRKA
(Blogumun ilk yayınlarından çok gerilerde kalıp görülmeyenlerden açıklamasını ayrıntılı yaptığım modellerden biri, belki işe yarar diye görmenizi istedim.)


KABAN TARZI KAPŞONLU HIRKA
BU HIRKAYI SİPARİŞ ÜZERİNE ÖRDÜM
beden: 38-40 için bol 
42 -44 için normal

yumak: 2 adet lila 5 adet mor( ikisinden de biraz artıyor)

şiş: 5 numara
reglan kol ,önüne fermuar(resimleri çektikten sonra diktim)
kapşon takılmadığı zaman hoş dursun diye yakada çalıştım.
ÖNLER :
50+8(8 ilmek kenar lastik için)
KOL KESİMİ:2 sırada bir yakaya kadar toplam 14 kez 3ilmeği birden alarak 2eksiltmiş olarak kes
YAKA OYUNTUSU: 8+2+2( gidiş ve dönüşte) kes.
kalan 18 ilmeği ipe dizip çıkarın.

ARKA: 100 İLMEK
2 ters 2 düz lastik 18 sıra örün. ve sonra
12sıra mor sonra(zigzaglı yer için) 3sıra(1-3-5 ilmek olarak renk değişimi.
12 sıra lila+ 3
12 sıra mor+3
12 sıra lila + 3
12 sıra mor+ 3
12 sıra lila + 3 burdan sonra kol kesimi başlıyor
kesim bittiğinde 44 ilmek kalacak ipe dizip şişten çıkarın.
KOLLAR:5…

DURU'YA ANA KUCAĞI (BABY NEST) ve YASTIĞI

Baby Nest ,ana kucağı, dikme beşik,bebek yuvası , bunların hepsi bu yaptığım çalışmanın adlarından her biri:)))
 Sevgili Filiz'de (Filizin evi)  ilk görmüştüm sonra epeyce yapan  varmış ben görmek de geç kalmışım:)), Filiz' ciğimin ellerine sağlık ben onda görüp örnek aldığım için onun linki ile paylaşıyorum ilk dikene ve   tüm yapanlara da selam olsun  diyeyim:)
 Çok keyifli  bir dikiş çalışması  daha oldu benim için  bir pembe bir mavi yaptım. Pembesi benim DURU'ma (Eylül de kucaklayacağız  inş.) Diğer mavi ise  arkadaşımın gelinin yeğeni oldu ona gidecek . Fotoğraflarını düzenler düzenlemez onu da  paylaşırım.
Kuzucuklar   sağlıkla kullansınlar inş.
 Malzemelerim:
 Desenli ve düz olarak 1 er metre pazen.
(Yaz bebekleri için tericoton tercih edilebilir.)
organze fisto
Sert ve yumuşak olarak  grogren (kenar biyesi için sert olanı yuva olarak yumuşak olanı da içinden geçirip büzmek için kullandım.
 silikon boncuk elyaf( hem kenarlara hem orta kısmında )
Yapılışını ayrıntılı…

HELLO KİTTY 'Lİ ANA KUZUSU (BABY VEST)

iPİN RENKLERİ
                                             Burdan da dokusunu yakından görebilirsiniz.

Kartopu yünlerinin bebekler için çıkardığı yeni yünlerden birisi de bu  ana kuzusu  .Tüm renkleriyle harika bir dokusu var.Dükkanda  yelek ,hırka kaç taneden çıkıyor soruları gelince ben de bunu ördüm hem dokusu görülsün hem de kaç yumak kullanılıyor tahmin yürütebileyim diye.
  Tam iki yumak gitti kalan ip 4-5 metre filandı minicik bir pon pon olacak kadar. yelek 2-4 yaş arası giyilebilir büyüklükte. Özel bir örnek kullanmaya gerek yok,ben çabuk örüp asayım diye yıldız örneğini  kullandım.
alıp örmek isteyenler  bir çocuk yeleğine kaç ilmek başlıyorsanız bunda daha azını kullanacaksınız. ipin hafiften  bir  likralı durumu var. Ben çok beğendim  astragan polar gibi .yakın çekim fotoğrafladım belli olsun diye.
 HK yı sonradan tığlayıp üzerine diktim yakayı da tüm dikişlerden sonra ilmek alıp  bir ters bir düz lastik ördüm. arka 51 önler 29…

ÖRMEYENİ DÖVERLER Mİ ACABA:)))))))) AÇIKLAMALI BOYUNLUK(SNOOD)

Derya Baykal hanımın  programın da örülen dikişsiz boyunluk önceki yılların ör sök beresi kadar beğenildi ve örmeyeni dövüyorlar misali :))))))  eli şiş tutmayı bilen herkes tarafından örülüyor.
(Ör sök berem ve boyunluğu BURADA boyunluğunu da  kendimce tasarlamıştım.)
 Ben de  kızlarıma öreyim dedim ilki bitti Tuğba kızım hafta sonu Diyarbakır'a dönecekleri için önce onunkini ördüm  haftaya Ayşe kızıma da öreceğim bu dikişsiz boyunluktan
 Misinalı şişe de iyice alıştım bu arada:))) daha önce de bir şal örmüştüm.BURADA

 Ördüğüm boyunlukla ilgili  açıklama da yapayım:
İpi : Alize süperlena klasik
 misinalı şiş no : 4,5
 ilmek sayısı : 90
Metrajı uzun bir ip olduğundan  tek yumaktan çıktı
YAPIM VİDEOSU  BURADA
___________________________________________
6-01-2015 de ilave NOT
Detaylı bir şekilde yazılı açıklar mısınız diye mailler geliyor tek tek açıklamayı  yazamayacağım için bu yayınımın altına ilave ediyorum . Bizlere bu  dikişsiz boyunluk modelini kazandıran Sibel Kavaklıoğlu han…