Ana içeriğe atla

(JEAN BAG) ESKİ DEĞERLENDİRME KOT ELBİSE ÇANTA OLDUSırt çantasını komşumun kızına yaptım. kendisine dar gelen kot jilesi ve mini kot eteği artık uzun zaman kullanacağı bir sırt çantası oldu.
Üzerindeki aplike de onun küçük erkek kardeşinin küçülen penye tişortünun ön kısmı. kapaktaki aplike eteğinin üzerine yapılmış nakışlı arma idi.

elbiseyi kol altı hizasından ve etek fırfırının üst kısmından kesip iki tarafı açık torba haline getirdim,önce ön yüzdeki aplikeyi cebe , cebi de ana parçaya monte ettim. kapağı yaparken fırfırlardan çıkan parçalardan yaptığım askıları kapakla bir diktim. alt kısmında dikdörtgen parçayı dikerken de alt askı yerlerini birlikte diktim. görünen cebin iç tarafında da bir cep var(çantanın iç boşluğunda)

BU ESKİ ELBİSEDEN YAPILAN DEĞERLENDİRMEĞLE
SEVGİLİ ARKADAŞIM MUAZZEZİN BLOĞUNDA ESKİLERİYENİLEME ETKİNLİĞİNE DE KATILDIM.
ARKADAŞIMIN BLOGU:
http://muazzezv.blogcu.com/ KENDİSİNE VE KATILAN TÜM HAMARAT HANIMLARI CANDAN KUTLUYORUM

Yorumlar

 1. slm. canım etkinlik için çantanı almaya geldim:)sayfanda yayımlaman yeterli etkinlik benim sayfamda olduğu için benim linkimide resimle beraber vermen lazım bende senin işinin yanında senin linkini yayımlayacağım ne zaman istersen yardıma hazırım elimden geldiğince her zaman yanındayım canım arkadaşım etkinlik içinde çoook teşekkür ederim

  az önce yanlış yere yorum bıraktım sanırım bu adres altında blogcuda bir adres daha var inş. oda sana aittir değilsede o arkadaş kusuruma bakmaz inş.

  YanıtlaSil
 2. canım çok teşekkür ederim:))))

  YanıtlaSil
 3. canım nasılsın?
  iyi günler dilemeye geldim kucakdolusu sevgilierimi bıraktım...+

  YanıtlaSil
 4. Mevlid kandilini ve dünya kadınlar gününü en içten dileklerimle kutluyorum.Sağlıklı güzel günler diliyorum:)))

  YanıtlaSil
 5. arkadaşım bende kadınlar gününü ve kandilini kutluyorum.selamlar

  YanıtlaSil
 6. canım arkadaşım gönlünce geçireceğin güzel bir hafta diliyorum:)) http://muazzezv.blogcu.com/ http://banagelenler.blogcu.com/

  YanıtlaSil
 7. Merhaba arkadaşım etkinlikte çantanı gördüm buraya geldim süper bir iş yapmışsın ellerine sağlık
  nilay

  YanıtlaSil
 8. merhabalar,
  ziyaretinize teşekkür ederim. battaniyeyi maalesef gönderdim hiç aklıma gelmemişti arkasının resmini çekmek, ama yine siparişlerim var tekrar öreceğim aslında aynı oluyor tunus işi değilde normal tığ ile sıkiğne yaptım önlü arkalı örüldüğü için aynı oluyor sadece üstünün işlemeleri biraz bozuyor elimden geldiğince temiz yapmaya çalıştım öreceklerimden çekip göndereyim. converseleri daha önce geldiğimde görmüştüm. çok güzel olmuş ellerine sağlık görüşmek üzere sevgilerimle

  YanıtlaSil
 9. Çanta bir harika . Ellerine sağlık canım. Ankaradan sevgilerimi gönderiyorum.

  YanıtlaSil

Yorum Gönder

Yorumlarınız ve vakit ayırdığınız için çok teşekkürler.

Blog hesabı olmayan arkadaşlar, ''Yorumlama Biçimi'' kısmından Adı/Url'yi seçip adını-soyadını yazsın. İsimsiz yorumlar yayınlanmayacaktır.

Bu blogdaki popüler yayınlar

BEŞ ŞİŞLE PATİK AÇIKLAMASI (KNİTTİNG SHOE )

şişe 10 ilmek başladım bir sıra düz ördüm ve 2. şişi ilmeklerin alt kısmından geçirip karşılıklı 10 ilmek olmasını sağladım ( burun kısmı)

her iki taraftan da 2 şer ilmek artırdım(toplam4) 4 ayrı şişe 6 şar ilmek olarak yerleşti

hep düz taraftan örüyoruz ilmek sayıları arttıkça burun da yavaş yavaş ortaya çıkıyor


burun kısmı tamamlandı benim yaptığımda toplam 48 ilmek oldu buda patiğin biraz büyük olmasını sağladı sizler 40 ilmekte bitirebilirsiniz.
örmeğe devam ediyoruz.

burda burun ve ön tamamlandı. ön ortada iki ilmeği kesip yerimizi belirliyoruz ve beş ilmek (her iki yanda)haraşo örüyoruz bilek kenarı olacak burası. bundan sonrası normal düz örgü gibi düz ve ters örgü örerek devam ediyor
28 sıra örüp topuğa geçeceğiz.


şişteki ilmekleri ortada 10 ilmek kalacak şekilde ayarlıyoruz.burda örgü sadece 10 ilmek le yapılıyor. sağ ve sol şişlerden gidiş ve dönüşlerde ortadaki (10 ilmekler) ilmeklerin kenarlarındaki ile birer birer keserek eksiltiyoruz(eksilen kısım iki yanlar)

topuk kısmı beli…

AÇIKLAMALI KAPŞONLU HIRKA (hooded cardigan)

İKİ RENKLİ KAPŞONLU HIRKA
(Blogumun ilk yayınlarından çok gerilerde kalıp görülmeyenlerden açıklamasını ayrıntılı yaptığım modellerden biri, belki işe yarar diye görmenizi istedim.)


KABAN TARZI KAPŞONLU HIRKA
BU HIRKAYI SİPARİŞ ÜZERİNE ÖRDÜM
beden: 38-40 için bol 
42 -44 için normal

yumak: 2 adet lila 5 adet mor( ikisinden de biraz artıyor)

şiş: 5 numara
reglan kol ,önüne fermuar(resimleri çektikten sonra diktim)
kapşon takılmadığı zaman hoş dursun diye yakada çalıştım.
ÖNLER :
50+8(8 ilmek kenar lastik için)
KOL KESİMİ:2 sırada bir yakaya kadar toplam 14 kez 3ilmeği birden alarak 2eksiltmiş olarak kes
YAKA OYUNTUSU: 8+2+2( gidiş ve dönüşte) kes.
kalan 18 ilmeği ipe dizip çıkarın.

ARKA: 100 İLMEK
2 ters 2 düz lastik 18 sıra örün. ve sonra
12sıra mor sonra(zigzaglı yer için) 3sıra(1-3-5 ilmek olarak renk değişimi.
12 sıra lila+ 3
12 sıra mor+3
12 sıra lila + 3
12 sıra mor+ 3
12 sıra lila + 3 burdan sonra kol kesimi başlıyor
kesim bittiğinde 44 ilmek kalacak ipe dizip şişten çıkarın.
KOLLAR:5…

DURU'YA ANA KUCAĞI (BABY NEST) ve YASTIĞI

Baby Nest ,ana kucağı, dikme beşik,bebek yuvası , bunların hepsi bu yaptığım çalışmanın adlarından her biri:)))
 Sevgili Filiz'de (Filizin evi)  ilk görmüştüm sonra epeyce yapan  varmış ben görmek de geç kalmışım:)), Filiz' ciğimin ellerine sağlık ben onda görüp örnek aldığım için onun linki ile paylaşıyorum ilk dikene ve   tüm yapanlara da selam olsun  diyeyim:)
 Çok keyifli  bir dikiş çalışması  daha oldu benim için  bir pembe bir mavi yaptım. Pembesi benim DURU'ma (Eylül de kucaklayacağız  inş.) Diğer mavi ise  arkadaşımın gelinin yeğeni oldu ona gidecek . Fotoğraflarını düzenler düzenlemez onu da  paylaşırım.
Kuzucuklar   sağlıkla kullansınlar inş.
 Malzemelerim:
 Desenli ve düz olarak 1 er metre pazen.
(Yaz bebekleri için tericoton tercih edilebilir.)
organze fisto
Sert ve yumuşak olarak  grogren (kenar biyesi için sert olanı yuva olarak yumuşak olanı da içinden geçirip büzmek için kullandım.
 silikon boncuk elyaf( hem kenarlara hem orta kısmında )
Yapılışını ayrıntılı…

HELLO KİTTY 'Lİ ANA KUZUSU (BABY VEST)

iPİN RENKLERİ
                                             Burdan da dokusunu yakından görebilirsiniz.

Kartopu yünlerinin bebekler için çıkardığı yeni yünlerden birisi de bu  ana kuzusu  .Tüm renkleriyle harika bir dokusu var.Dükkanda  yelek ,hırka kaç taneden çıkıyor soruları gelince ben de bunu ördüm hem dokusu görülsün hem de kaç yumak kullanılıyor tahmin yürütebileyim diye.
  Tam iki yumak gitti kalan ip 4-5 metre filandı minicik bir pon pon olacak kadar. yelek 2-4 yaş arası giyilebilir büyüklükte. Özel bir örnek kullanmaya gerek yok,ben çabuk örüp asayım diye yıldız örneğini  kullandım.
alıp örmek isteyenler  bir çocuk yeleğine kaç ilmek başlıyorsanız bunda daha azını kullanacaksınız. ipin hafiften  bir  likralı durumu var. Ben çok beğendim  astragan polar gibi .yakın çekim fotoğrafladım belli olsun diye.
 HK yı sonradan tığlayıp üzerine diktim yakayı da tüm dikişlerden sonra ilmek alıp  bir ters bir düz lastik ördüm. arka 51 önler 29…

ÖRMEYENİ DÖVERLER Mİ ACABA:)))))))) AÇIKLAMALI BOYUNLUK(SNOOD)

Derya Baykal hanımın  programın da örülen dikişsiz boyunluk önceki yılların ör sök beresi kadar beğenildi ve örmeyeni dövüyorlar misali :))))))  eli şiş tutmayı bilen herkes tarafından örülüyor.
(Ör sök berem ve boyunluğu BURADA boyunluğunu da  kendimce tasarlamıştım.)
 Ben de  kızlarıma öreyim dedim ilki bitti Tuğba kızım hafta sonu Diyarbakır'a dönecekleri için önce onunkini ördüm  haftaya Ayşe kızıma da öreceğim bu dikişsiz boyunluktan
 Misinalı şişe de iyice alıştım bu arada:))) daha önce de bir şal örmüştüm.BURADA

 Ördüğüm boyunlukla ilgili  açıklama da yapayım:
İpi : Alize süperlena klasik
 misinalı şiş no : 4,5
 ilmek sayısı : 90
Metrajı uzun bir ip olduğundan  tek yumaktan çıktı
YAPIM VİDEOSU  BURADA
___________________________________________
6-01-2015 de ilave NOT
Detaylı bir şekilde yazılı açıklar mısınız diye mailler geliyor tek tek açıklamayı  yazamayacağım için bu yayınımın altına ilave ediyorum . Bizlere bu  dikişsiz boyunluk modelini kazandıran Sibel Kavaklıoğlu han…