Ana içeriğe atla

ÖLSÜN TÜM VİRÜSLER:((((

                                           resim:  buradan 

Merhaba canlar
Mutlu ve güzel bir hafta diliyorum sizlere ,inş benim içinde öyle olur çünkü sıkıntılı ve üzgünüm biraz :(( İki gündür  canım sıkkın girmedim nete  de.
Güzel bir yayınla  haftaya başlamaktı niyetim ama;  bir haftadır çektiğim 6-7 emeğimin onlarca fotoğrafından  elemelerimi yaptım kolajlarımı hazırladım   süperrrr  pazartesinden  itibaren sırayla paylaşırım diyordum(içinde sahiplerine teslim edilenler de var) PC de oluşan bir sıkıntı giderilmesi için ustasına teslim edildi  ve dönüşte  yeni kayıt dosyam yok:((((((((
virüs bulaşmış nasılsa,dünya tepeme düştü sanki  hala atamadım   üstümden  tekrar bakıp getirmeyi deneyecek olursa temizlenebilir mi ona bakacak   :(( elimdekileri yeniden çekerim de diğerleri için şansım yok.Emeğime mi yanayım yedeğim yok ona mı bilemedim. En azından bir ses vereyim dedim.
Yeni fotoğrafları çekip düzenledikçe paylaşmaya çalışacağım.

Yorumlar

 1. Ah canım geçmiş olsun...nasıl bir üzüntüdür anlıyorum seni,inşallah kısa zamanda sorun çözülür ve resimler geri gelir...bloggerlik bu işte insan bir fotoğrafına bir yayınına bu kadar üzülür mü diyenler olabilir ama onlar bizim emeklerimiz,anılarımız...çok değerli çok başkaları anlayamaz,biz anlarız birbirimizi...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Aynen öyle canım benim, D dosyasında güvende olduğunu düşünmüştüm ama virüs bulaşınca silmek zorunda kalmış bakacak bakalım ne olur . yarın yeniden başlayacağım fotoğraf çekimlerine bugün makineyi aldım elime içimden gelmedi bıraktım:))
   çok teşekkürler.

   Sil
 2. günaydın canım aynı dert bendede var çok sıkıcı bir durum bakalım beni nasıl temizlencek virüsüm cici virüz defolllll

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. sana da geçmiş olsun Leylacığım. %70 ger gelme şansı var resimlerin ama virüsü temizlenir mi önemli olan o hayırlısı bakalım:)

   Sil
 3. :((((
  çok geçmiş olsun canım
  seni çok iyi anlıyorum
  tüm blogcuların ortak kabusudur bu umarım en kısa zamanda emeklerine tekrar kavuşursun...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. İnş. Yıldızım çok sağol. öpüyorum.

   Sil
 4. Geçmiş olsun:(((( Biliyorsun yakın zamanda yaşadım ama benim diskim çökmüştü. Elişleri olduğu kadar Denizli gezi fotoğraflarıın gitmesi çok canımı yakmıştı benim. Annemin köyüne ilk gidişimdi...Fotoğrafların gitmesi o kadar kötü ki. Umarım bilgsayarın hemen düzelir..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Evet canım hatırlıyorum. şu an PC de sorun yok rahat kullanıyoruz da bakalım silinen dosyalara ulaşabilecekmiyiz.

   Sil
 5. ayyyyy inanmıyorum ne şanssızlık,geçmiş olsun

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. teşekkürler sevgili Yelda umarım kimse aynı sıkıntıyı yaşamaz.

   Sil
 6. Merhabalar ablacım,hay ALLAH yaa gerçekten çok sıkıcı üzücü bir durum en iyi ben anlarım :( ne yapalım güzel ablam yeterki can sağlığı olsun, ALLAH sağlık sıhhat versin yeterki yine üretir yine paylaşırsın canını sıkma,senin varlığın yeter,kocaman öpüyorum selamlar sevgiler

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. hepimizin derdi bu virüsler hazırlayanlara her kimse onlar için hiç de güzel düşüncelerim yok .Fotoğrafları yeniden çekeceğim de sahibine ulaşanları da onlardan rica edeceğim artık çok teşekkürler canım.

   Sil
 7. hay allahım.. ben de nefret ediyorum bu virüslerden..geçmiş olsun..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. çok teşekkürler bu nefrette tüm internet kullanıcıları ortak.

   Sil
 8. geçmiş olsun sevgili arkadaşım.çok can sıkıcı bir durum.emekler gidiyor ve üzülüyor insan.hayırlısı olsun.sıkma canını.tekrar toparlarsın.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. bende öyle yapıyorum canım 3 gün fena tepem attı hatta gündüz hiç oturmadım bilgisayar başına neyse yeniden çekeceğim artık. sevgiler teşekkürler.

   Sil
 9. üzüldüm doğrusu hatice hanım. aslında yedeklemek lazım ama.. bazen ihmal ediyor insan..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. yeride güvenliydi ama virüslerin nerelere sızacağı bilinemiyor işte , neyse bir kaçı hariç yeniden çekiyorum fotoğrafları sağlık olsun dedik artık:))

   Sil
 10. Geçmiş ve son olsun hepimize de iyi bir ders olsun ki yedeklerimizi almayı ihmal etmeyelim. Öperim canım ablam.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. yaa doğru söylüyorsun Edimin blogunda vardı yedekleme bilgileri birzamanlar yapmıştım ama arada tekrar yapmak lazım bir bakayım iyi oldu aklıma getirdiğin

   Sil

Yorum Gönder

Yorumlarınız ve vakit ayırdığınız için çok teşekkürler.

Blog hesabı olmayan arkadaşlar, ''Yorumlama Biçimi'' kısmından Adı/Url'yi seçip adını-soyadını yazsın. İsimsiz yorumlar yayınlanmayacaktır.

Bu blogdaki popüler yayınlar

BEŞ ŞİŞLE PATİK AÇIKLAMASI (KNİTTİNG SHOE )

şişe 10 ilmek başladım bir sıra düz ördüm ve 2. şişi ilmeklerin alt kısmından geçirip karşılıklı 10 ilmek olmasını sağladım ( burun kısmı)

her iki taraftan da 2 şer ilmek artırdım(toplam4) 4 ayrı şişe 6 şar ilmek olarak yerleşti

hep düz taraftan örüyoruz ilmek sayıları arttıkça burun da yavaş yavaş ortaya çıkıyor


burun kısmı tamamlandı benim yaptığımda toplam 48 ilmek oldu buda patiğin biraz büyük olmasını sağladı sizler 40 ilmekte bitirebilirsiniz.
örmeğe devam ediyoruz.

burda burun ve ön tamamlandı. ön ortada iki ilmeği kesip yerimizi belirliyoruz ve beş ilmek (her iki yanda)haraşo örüyoruz bilek kenarı olacak burası. bundan sonrası normal düz örgü gibi düz ve ters örgü örerek devam ediyor
28 sıra örüp topuğa geçeceğiz.


şişteki ilmekleri ortada 10 ilmek kalacak şekilde ayarlıyoruz.burda örgü sadece 10 ilmek le yapılıyor. sağ ve sol şişlerden gidiş ve dönüşlerde ortadaki (10 ilmekler) ilmeklerin kenarlarındaki ile birer birer keserek eksiltiyoruz(eksilen kısım iki yanlar)

topuk kısmı beli…

AÇIKLAMALI KAPŞONLU HIRKA (hooded cardigan)

İKİ RENKLİ KAPŞONLU HIRKA
(Blogumun ilk yayınlarından çok gerilerde kalıp görülmeyenlerden açıklamasını ayrıntılı yaptığım modellerden biri, belki işe yarar diye görmenizi istedim.)


KABAN TARZI KAPŞONLU HIRKA
BU HIRKAYI SİPARİŞ ÜZERİNE ÖRDÜM
beden: 38-40 için bol 
42 -44 için normal

yumak: 2 adet lila 5 adet mor( ikisinden de biraz artıyor)

şiş: 5 numara
reglan kol ,önüne fermuar(resimleri çektikten sonra diktim)
kapşon takılmadığı zaman hoş dursun diye yakada çalıştım.
ÖNLER :
50+8(8 ilmek kenar lastik için)
KOL KESİMİ:2 sırada bir yakaya kadar toplam 14 kez 3ilmeği birden alarak 2eksiltmiş olarak kes
YAKA OYUNTUSU: 8+2+2( gidiş ve dönüşte) kes.
kalan 18 ilmeği ipe dizip çıkarın.

ARKA: 100 İLMEK
2 ters 2 düz lastik 18 sıra örün. ve sonra
12sıra mor sonra(zigzaglı yer için) 3sıra(1-3-5 ilmek olarak renk değişimi.
12 sıra lila+ 3
12 sıra mor+3
12 sıra lila + 3
12 sıra mor+ 3
12 sıra lila + 3 burdan sonra kol kesimi başlıyor
kesim bittiğinde 44 ilmek kalacak ipe dizip şişten çıkarın.
KOLLAR:5…

DURU'YA ANA KUCAĞI (BABY NEST) ve YASTIĞI

Baby Nest ,ana kucağı, dikme beşik,bebek yuvası , bunların hepsi bu yaptığım çalışmanın adlarından her biri:)))
 Sevgili Filiz'de (Filizin evi)  ilk görmüştüm sonra epeyce yapan  varmış ben görmek de geç kalmışım:)), Filiz' ciğimin ellerine sağlık ben onda görüp örnek aldığım için onun linki ile paylaşıyorum ilk dikene ve   tüm yapanlara da selam olsun  diyeyim:)
 Çok keyifli  bir dikiş çalışması  daha oldu benim için  bir pembe bir mavi yaptım. Pembesi benim DURU'ma (Eylül de kucaklayacağız  inş.) Diğer mavi ise  arkadaşımın gelinin yeğeni oldu ona gidecek . Fotoğraflarını düzenler düzenlemez onu da  paylaşırım.
Kuzucuklar   sağlıkla kullansınlar inş.
 Malzemelerim:
 Desenli ve düz olarak 1 er metre pazen.
(Yaz bebekleri için tericoton tercih edilebilir.)
organze fisto
Sert ve yumuşak olarak  grogren (kenar biyesi için sert olanı yuva olarak yumuşak olanı da içinden geçirip büzmek için kullandım.
 silikon boncuk elyaf( hem kenarlara hem orta kısmında )
Yapılışını ayrıntılı…

HELLO KİTTY 'Lİ ANA KUZUSU (BABY VEST)

iPİN RENKLERİ
                                             Burdan da dokusunu yakından görebilirsiniz.

Kartopu yünlerinin bebekler için çıkardığı yeni yünlerden birisi de bu  ana kuzusu  .Tüm renkleriyle harika bir dokusu var.Dükkanda  yelek ,hırka kaç taneden çıkıyor soruları gelince ben de bunu ördüm hem dokusu görülsün hem de kaç yumak kullanılıyor tahmin yürütebileyim diye.
  Tam iki yumak gitti kalan ip 4-5 metre filandı minicik bir pon pon olacak kadar. yelek 2-4 yaş arası giyilebilir büyüklükte. Özel bir örnek kullanmaya gerek yok,ben çabuk örüp asayım diye yıldız örneğini  kullandım.
alıp örmek isteyenler  bir çocuk yeleğine kaç ilmek başlıyorsanız bunda daha azını kullanacaksınız. ipin hafiften  bir  likralı durumu var. Ben çok beğendim  astragan polar gibi .yakın çekim fotoğrafladım belli olsun diye.
 HK yı sonradan tığlayıp üzerine diktim yakayı da tüm dikişlerden sonra ilmek alıp  bir ters bir düz lastik ördüm. arka 51 önler 29…

ÖRMEYENİ DÖVERLER Mİ ACABA:)))))))) AÇIKLAMALI BOYUNLUK(SNOOD)

Derya Baykal hanımın  programın da örülen dikişsiz boyunluk önceki yılların ör sök beresi kadar beğenildi ve örmeyeni dövüyorlar misali :))))))  eli şiş tutmayı bilen herkes tarafından örülüyor.
(Ör sök berem ve boyunluğu BURADA boyunluğunu da  kendimce tasarlamıştım.)
 Ben de  kızlarıma öreyim dedim ilki bitti Tuğba kızım hafta sonu Diyarbakır'a dönecekleri için önce onunkini ördüm  haftaya Ayşe kızıma da öreceğim bu dikişsiz boyunluktan
 Misinalı şişe de iyice alıştım bu arada:))) daha önce de bir şal örmüştüm.BURADA

 Ördüğüm boyunlukla ilgili  açıklama da yapayım:
İpi : Alize süperlena klasik
 misinalı şiş no : 4,5
 ilmek sayısı : 90
Metrajı uzun bir ip olduğundan  tek yumaktan çıktı
YAPIM VİDEOSU  BURADA
___________________________________________
6-01-2015 de ilave NOT
Detaylı bir şekilde yazılı açıklar mısınız diye mailler geliyor tek tek açıklamayı  yazamayacağım için bu yayınımın altına ilave ediyorum . Bizlere bu  dikişsiz boyunluk modelini kazandıran Sibel Kavaklıoğlu han…